Belföld

INSP: 2088 fertőzöttnél mutatták ki eddig az aggodalomra okot adó vírusváltozatok valamelyikét

2021.08.17 - 12:21
Augusztus 15-éig országos viszonylatban 2088 fertőzöttnél mutatták ki a koronavírus aggodalmat keltő változatainak valamelyikét - tájékoztatott kedden az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).

A jelentés szerint a jelzett dátumig 2710 szekvenálást végeztek, és a megvizsgált minták 77 százalékánál mutatták ki valamelyik aggodalomra okot adó variánst.

1695 esetben az alfa, 11 esetben a béta, 23 esetben a gamma, 359 esetben a delta változatot azonosították.

Eddig 51 romániai haláleset köthető az aggodalmat keltő vírusváltozatokhoz, 27 áldozatot az alfa, hármat a gamma, 21-et a delta variáns fertőzött meg.

A delta variánssal megfertőződött 359 személy közül 74-en (20,6 százalék) voltak beoltva koronavírus ellen, hárman az első, 71-en a második adagot is megkapták korábban.

AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Igazolt hantavírus-fertőzés Romániában

A hétvégén igazolták a laborvizsgálatok a hantavírus jelenlété az aradi kórházban kezelt betegnél.
Szatmár megye

Itt a tavasz, tombolnak a jószágvészek

Sertéspestis-góc Batarcson, száj- és körömfájás-veszély Magyarország felől — utóbbi miatt igen szigorú szabályokat léptettek életbe mától.
Belföld

Készültségben az állategészségügy

Már Magyarországon fertőz az újra felbukkant vírus.