Kiállításmegnyitó lesz ugyan április 8-án, 18 órától az Iparosotthon kistermében, mégis sokkal inkább egy különleges utazás fotókon és történeteken keresztül — saját belső világunkba is.
„Pontosan negyven év telt el, amióta elkezdtem a világban utazni. Az első felében feltérképeztem a térben és időben megközelíthetőt, majd a második felében letértem a megszokott útvonalakról, a láthatótól az érzékelhető felé. Az elmúlt évtizedek számtalan tanítást hoztak magukkal, amellyel azzá válhattam, aki ma vagyok. Professzionális szinten megtaláltam a hivatásomat, az életcélomat, a magánéletben pedig noha elvesztettem számomra fontos embereket, számos mély, igazi kapcsolódás alakult ki és anyává váltam.
Az elmúlt években fogalmazódott meg bennem, hogy talán összegyűlt annyi képi anyag, történet, felismerés, észrevétel, amelyet érdemes lehet bemutatni. Mert mindaz, ami szembejött velem itthon vagy a nagyvilágban, azt tanította számomra, hogy a kihívások, a változatosság, olykor ellentmondások, a különbözőség felismerése és elismerése a fejlődés alapkövei lehetnek és ha megfelelően figyelünk, a tanulságok beépíthetővé válnak a mindennapi életünkbe is.
Talán felmerülhet a kérdés, hogy miért az Inner Lands — azaz Belső tájak — címet kapta ez a kiállítás. Valahogy mindig is azt tapasztaltam, hogy az amit kifelé észlelünk, leképezi mindazt, amit befelé érzékelünk és fordítva. Mindaz, amit látunk és ahogyan észlelünk, befolyásolja a reakcióinkat, a látásmódunkat és a világról alkotott képünket. Az utazásaim során sokféle tájat láttam, különböző életkorú és származású emberrel találkoztam, számos élettörténettel, életfelfogással és gondolkodásmóddal ismerkedtem meg. De, valahol mindig azt kerestem, hogy mi ezekben a közös, melyek azok a jegyek, amelyek örökérvényű igazságokat, üzeneteket közvetítenek?
Bizonyos történetek lehet, hogy szomorúságot, más fotók életigenlést és mosolyt válthatnak ki belőled, de talán ilyen összetett ez a külső és belső világunk is, amelyben élünk. Bízom benne, hogy ez a fotó- és történetgyűjtemény a természet feldarabolása, a kapcsolódások elsekélyesedése és az egyre csak növekvő elidegenedés ellenére a szeretet, megértés, értelem és remény belső hangjait nagyíthatják fel benned. Mint ahogyan bennem a barátság erejének, igazi kapcsolódások és valódi támogatások hangjait, amely által e kiállítás létrejöhetett. Köszönöm mindazoknak, akik lélekben és anyagilag ismét támogatták az álmaim megvalósulását, talán más személyeknek is szárnyakat adva ezáltal.” — fogalmaz Matusinka Beáta.
A kiállítás kurátorai: Kassay-Costan Bernadett fotós és dizájner, valamint Valer Sasu festőművész.
A tárlatot Muhi Sándor grafikusművész, helytörténész nyitja meg, a zenei aláfestést pedig innerstorm biztosítja.
A szervezők szeretettel hívnak és várnak minden érdeklődőt erre a különleges fotó- és történetkiállításra, amelyen a látottak mellett az érzékelésre kerül a hangsúly, a természet hangjaira, távoli illatokra, gasztronómiai utazásra és érdekes tárgyak és textúrák tapintására.
A tíz napon át látogatható tárlat a Nomanid Kulturális Egyesület által életre hívott Pho-T0ne Exhibition Series kiállítás-sorozat keretében valósult meg.
Hírszerkesztő