Belföld

INHGA: Elsőfokú árvízveszély kedd délig erdélyi és körösvidéki folyókon

2021.06.22 - 06:10

Az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) szerint a következő folyók vízgyűjtő medencéjére érvényes a riasztás: Fekete-Körös középső és alsó folyásának mellékfolyói, Fehér-Körös felső folyása, illetve középső és alsó folyásának mellékfolyói (Bihar, Hunyad és Arad megye) és a Maros Soborsin (Săvârşin) alatti mellékfolyói (Arad megye).

AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Szatmárnémeti

„Együtt újraépülhet a város és újjászülethet a közösség” - KÉPGALÉRIA, VIDEÓ

Május 14-én az 1970-es pusztító árvízre emlékeztek. Egy tragédiára, amely örökre megváltoztatta Szatmárnémeti képét.
Szatmár megye

Elmosott Szatmárnémeti, elöntött Szatmár

A mai Május 14 negyed környékén a Szamos elérte a 2 méteres magasságot, de derékig érő víz borította a város fő útjait, a Sugárutat, az állomás környékét, a Kossuth-kertet, a Németi részt.
Szatmárnémeti

Előrelépés az esővíztározó megépítésében

A heves esőzések okozta, helyi jellegű villámárvizek megelőzése érdekében építtet vízvisszatartót a szatmárnémeti városvezetés.