Nagykároly

Ingyenes tanfolyam

2012.06.08 - 11:36

Június 6-7-én Szegeden tartották annak a portálnak a bemutatóját, mellyel bármelyik Szatmár megyei lakos ingyenesen képezheti magát.

Az e-learning oktatás azok számára jelent megoldást, akiknek nincs idejük, pénzük tanfolyamokra járni. Ebben a Borderland – Közösségi Képzési Erőforrásközpont (Borderland – CLRC) nyújt segítséget nemtől, életkortól és foglalkozástól függetlenül. A Borderland – CLRC egyfelől egy, a Nagykárolyi Infotour Egyesület és a szegedi Dél-alföldi Regionális Társadalomtudományi Kutatási Egyesület partnerségében megvalósuló projekt, mely a Magyarország-Románia Határon Átnyúló Együttműködési Program 2007-2013 keretében valósul meg.  Másfelől maga a Közösségi Képzési Erőforrásközpont, ami a projekt keretében létrejött, kétnyelvű e-learning portál (www.borderland-clrc.eu), amely ingyenesen kínál informatikai és általános menedzsment készségfejlesztő e-learning tartalmakat, illetve kifejezetten helyi önkormányzatok és civil szervezetek számára kifejlesztett képzési anyagokat. A portál elsődleges célközönségét a helyi önkormányzatok és a civil szervezetek jelentik, de az ott megtalálható informatikai és készségfejlesztő tananyagok bármely tanulni kívánó felhasználónak javára válnak. A projekt és a portál bemutatójára június 6-7-én Szegeden lezajlott konferencia keretében került sor, amelyen megközelítőleg 100 fő vett részt, a magyar-román határrégió 8 megyéjének helyi önkormányzatai, civil szervezetei, oktatási és továbbképzési intézményei képviseletében.

A jelenlévők információt kaphattak az e-learnig módszertan előnyeiről és használati lehetőségeiről, valamint részletes bemutatást a portál működéséről és használatáról, illetve az elérhető képzési tartalmakról is. A portál tananyagai négy csoportba sorolhatók, ezek: informatikai tananyagok: operációs rendszerek, táblázatkezelés, IKT ismeretek, internet és kommunikáció, szövegszerkesztés; kompetencia-fejlesztő tananyagok: SWOT analízis, stresszkezelés, kommunikáció, menedzsment készségek, munkavédelmi ügyek; tananyagok helyi önkormányzatok számára: általános és önkormányzati projektek menedzsmentje, hivatalos levelezés románul és magyarul, önkormányzati ügyfélkezelés és tárgyalástechnika, tanulás módszertani fejlesztő feladatok IT környezetben, települési legjobb gyakorlatok Magyarországon és Romániában, Mental Map Editor 1.0; Esélyegyenlőségi koordinátorok képzése tananyag: esélyegyenlőségi koordinátorok képzése. Valamennyi tananyag magyar és román nyelven is elérhető. A tanulást és a portál használatát felhasználói kézikönyv és a gyakran ismételt kérdésekre adott válaszok is segítik.