Ikszelt a Steaua, de továbbjutott

2013.08.07 - 12:05

Nem adta könnyen magát a Dinamo Tbiliszi labdarúgócsapat a Bajnokok Ligája–selejtező 3. fordulójának bukaresti visszavágó–mérkőzésén, de a Steaua is tartotta magát, és kivívta a továbbjutást a legrangosabb európai kupasorozat rájátszás szakaszába.

A kedd esti találkozón a grúz ellenfél letámadta ellenfelét, de a 6. percben, Latovlevici gólja elvágta Dusan Uhrin jr. vezetőedző tanítványainak a lendületét. 1–0-s vezetésnél a Steaua sem „tempózott”, a labdatartásra törekedett. A szünetben viszont feltüzelte legénységét a cseh szakvezető, és rögtön a fordulás után egyenlíteni tudtak. A találat felpezsdítette a grúzokat, de a Steaua jól zárt a védelemben, és a jó csapatjátékkal a labdát is többet birtokolták. Így maradt a döntetlen állás, és ez elég volt Laurenţiu Reghecampf vezetőedző csapatának, hogy kvalifikálja magát a BL következő szakaszában, ahol már a csoportkörbe jutás lesz a tét. „Örülök a továbbjutásnak, de elégedetlen vagyok néhány jáétkos hozzáállásával. Megengedhetetlen, hogy pontrúgásból kapjunk gólt, hogy hasonló helyzeteknél elaludjunk. Szeretném hamar elfelejteni ezt a meccset” – értékelt Reghecampf.

A Steaua egyébként ezzel a továbbjutással biztosította helyét az Európa Liga csoportkörében is. Ugyanis, amennyiben a BL –rájátszásban kikap, akkor az EL-ben folytathatja európai kupaszereplését. A fővárosi alakulat így sorozatban tizedik éve játszhat majd valamely kontinentális sorozat csoportkörében. A 2004/05-ös idényben az UEFA Kupában, 2006–2009 között háromszor a Bajnokok Ligájában, 2009–2013 között pedig négyszer az Európa Ligában játszott a sorozat ezen szakaszában. A 2013/14-es idényben a BL vagy az EL csoportok várnak a Steauára. A szakemberek szerint az előbbire van nagyobb esélyes a „katonaalakulatnak”, ugyanis a 9-i sorsoláson kiemeltként egy verhető ellenfelet is kaphat a rájátszásban.

Bajnokok Ligája, selejtező, 3. forduló, visszavágó

Steaua – Dinamo Tbiliszi 1–1 (Latovlevici 6. perc, illetve Ustaritz 48.). Továbbjutott: a Steaua, 3–1-es összesítéssel.