Április 27-én második alkalommal rendezik meg Erdődön a Kopácsi István egyháztörténeti vetélkedőt. Kilenc egyházmegye legjobb eredményt elérő csapatai találkoznak itt, de bárki csatlakozhat hozzájuk, aki a versenyt követő ifjúsági találkozón szeretne részt venni.
Az Erdődi Református Gyülekezet kezdeményezésére indult ötlet megvalósítása és megszervezése azért fontos, hogy serkentse a fiataljainkat gazdag történelmünk megismerésére, tudtuk meg Rácz Ervin erdődi lelkipásztortól. Mint elmondta, a magyar reformátor nevével fémjelzett akciót az egész Királyhágómelléki Református Egyházkerületben meghirdették, ahol az ifjúsági előadók saját egyházmegyéjükben — nagybányai, szatmári, nagykárolyi, érmelléki, bihari, aradi, temesvári, szilágysomlyói, zilahi — lebonyolítják az elődöntőket, ezekre április 13–án kerül sor. A vetélkedő teljes anyaga megtekinthető a Szatmári Református Egyházmegye honlapján http://refszatmar.eu/?cat=119, ez egyaránt érvényes a megyei selejtezőre és a kerületi döntőre is. Érdeklődni és kérdezni lehet a 0740-483375-ös telefonszámon, vagy a [email protected] e–mail címen. A kétfordulós verseny mottójául a következő bibliai igeszakaszt választották a szervezők: „Ha Isten velünk, kicsoda ellenünk?” (Róm. 8, 31). Az egyházmegyék képviseletében a legjobb csapatok április 27-én Erdődön találkoznak újra, itt kerül sor a II. Kopácsi István egyháztörténeti vetélkedő kerületi szakaszára.
Felső korhatár 25 év
Az anyag áttanulmányozásában és megértésében a versenyzők a lelkipásztorok segítségét kérhetik. Egy csapat négy főből kell hogy álljon, egy gyülekezetből több csapat is benevezhet, a felső korhatár 25 év, és teológus nem szállhat versenybe. A megyei szakaszok első és második helyezettje jut tovább a kerületi döntőbe, ami április 27-én, Erdődön lesz, a város rendezvénytermében délelőtt 10 órától. Ezen, nem versenyzőként, részt vehetnek azok a csapatok is, akik nem jutottak tovább a verseny kerületi szakaszára, ugyanis a rendezvény az eredményhirdetés után ifjúsági találkozóvá alakul át. Ez 14 órától kezdődik s mottója „Áldott az Úr, az én kőváram” (Zsolt. 144,1), a rendezvény helyszíne, jó idő esetén, az erdődi vár környéke lesz — magyarázta a vendéglátó lelkipásztor.
Karikás Enikő