Minden harmadik rákos megbetegedés megelőzhető lenne életmódváltással - írja a hazipatika.com.
13 gyakori ráktípus (többek között a tüdő-, az emlő-, a gyomor-, a hasnyálmirigy- és a veserák) előfordulás csökkenthető jelentősen a World Cancer Research Found, egy rák megelőzésével kapcsolatos kutatásokat végző szervezet jelentése szerint.
Normális testsúly
A dohányzás abbahagyása után az egészséges testsúly elérése és fenntartása a második legfontosabb dolog, amit a rák kockázatának csökkentése - meg egyáltalán, az egészségünk - érdekében tehetünk - állítják a kutatók.
Fizikai aktivitás
Köztudott, hogy a testmozgás egészséges, de megfelelő fizikai aktivitás a daganatos betegségek (elsősorban a bél-, mell- és méhrák) megelőzésében is segít. A rendszeres sport segít megőrizni a hormonok egészséges szintjét. Az is biztos, hogy a fizikai aktivitás erősíti az immunrendszert és segít a fogyásban.
Több zöldség
A zöldségekben, gyümölcsökben, teljes kiőrlésű gabonafélékben és hüvelyesekben gazdag étrend is jótékony hatású, főleg a száj és a torok, a nyelőcső, a gyomor, vastagbél, valamint a tüdő rákos megbetegedésének megelőzésében. Alacsony kalóriatartalmuk miatt az egészséges testsúly megtartásában is segítenek.
Kevesebb alkohol
Korábban már kimutatták az alkohol kapcsolatát olyan ráktípusok kialakulásával, mint a száj- és a torok-, a nyelőcső-, a máj-, a bél- és a mellrák. Az elmélet szerint az alkohol közvetlenül károsítja a DNS-t, így növeli a betegség kockázatát. A kutatások azt is kimutatták, hogy az alkohol különösen káros a dohányzással együtt.
Kevesebb só
A túlzott sófogyasztás a magas vérnyomás és a gyomorrák kockázatát növeli, utóbbit a kutatók szerint a gyomor nyálkahártyájának károsításával.