Belföld

IGSU: 15 megye 36 településén okoztak károkat az áradások

2021.07.21 - 10:02

A közlemény szerint a következő megyék érintettek: Fehér, Argeş, Botoşani, Brassó, Kolozs, Krassó-Szörény, Kovászna, Dâmboviţa, Hunyad, Neamţ, Olt, Prahova, Szeben, Tulcea és Temes.

A katonai tűzoltóknak 19 házból, 56 udvarból és 70 pincéből-alagsorból kellett kiszivattyúzniuk a vizet, és több, a szél által kidöntött fát kellett eltávolítaniuk az utakról. A kidőlő fák három személygépkocsit rongáltak meg.

Az IGSU tájékoztatása szerint Argeş megyében 20 turistát szigetelt el ideiglenesen az árvíz egy Rucăr települési panzióban, a Dâmboviţa megyei Zănoaga kempingben pedig 25 személyt. A Prahova megyei Buşteni-ben nyolc személyt kellett elmenekíteni megelőző jelleggel az ár elől.

Az úttestre zuhanó fák és a felhalmozódott hordalék miatt több országúton és megyei úton is fennakadt vagy akadozott a közlekedés, így például a 75-ös, 2D, 68A és 1-es országút bizonyos szakaszain, vagy a 174-es megyei úton.
AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Szatmárnémeti

„Együtt újraépülhet a város és újjászülethet a közösség” - KÉPGALÉRIA, VIDEÓ

Május 14-én az 1970-es pusztító árvízre emlékeztek. Egy tragédiára, amely örökre megváltoztatta Szatmárnémeti képét.
Szatmár megye

Elmosott Szatmárnémeti, elöntött Szatmár

A mai Május 14 negyed környékén a Szamos elérte a 2 méteres magasságot, de derékig érő víz borította a város fő útjait, a Sugárutat, az állomás környékét, a Kossuth-kertet, a Németi részt.
Szatmárnémeti

Előrelépés az esővíztározó megépítésében

A heves esőzések okozta, helyi jellegű villámárvizek megelőzése érdekében építtet vízvisszatartót a szatmárnémeti városvezetés.