Szatmárnémeti

Igényfelmérés a képzés bővítésére

A Babeş–Bolyai Tudományegyetem (BBTE) szatmárnémeti kihelyezett tagozata a régió igényeihez szeretné igazítani képzési kínálatát Fotó: SZFÚ archívum
2022.01.22 - 10:11
A szatmárnémeti BBTE diákok és cégek véleményére egyaránt kíváncsi, a képzési ajánlatok esetleges bővítése előtt a helyi igények felmérésére vállalkozott a felsőoktatási intézmény vezetése.

A Babeş–Bolyai Tudományegyetem (BBTE) szatmárnémeti kihelyezett tagozata szeretné bővíteni képzési kínálatát, melyet a régió igényei függvényében szeretnének kiterjeszteni, ezért egy kérdőívet dolgoztak ki román és magyar nyelven, melyet minden érdekelt január 31-ig tölthet ki. Szabó-Thalmeiner Noémi, a BBTE Pszichológia és Neveléstudományok Kar szatmárnémeti kihelyezett tagozatának vezetője megkeresésünkre elmondta, hogy onnan jött az ötlet ezen igényfelmérés elkészítésére, hogy amikor a BBTE rektora, Daniel David átvette Szatmárnémetiben a díszpolgári címét, akkor került szóba a városvezetéssel az, hogy lesz majd egy megbeszélés közöttük arról, hogy bővítik a szatmári oktatási kínálatukat.

„Ebből kiindulva arra gondoltunk, hogy még mielőtt megtörténne a beszélgetés, kérdezzük meg a szatmári embereket arról, mire lenne szükségük, ez egy egyszerű igényfelmérés egyelőre, nincs semmilyen konkrétum. Az igényfelmérésre már szükség volt, hogy lássuk, mit szeretnének az itteniek, de semmi konkrétum egyelőre. Igyekszünk minél több emberhez eljuttatni a kérdőívet, hogy egy átfogó képet kaphassunk az igényekről. Ki kellene alakítanunk egy kapcsolatot a központ és a szatmáriak között, hogy megnézzük, mi az, amit az egyetem tud biztosítani, és mi az, amire igény is van. Ha elkészül egy ilyen felmérés, könnyebb a döntés meghozatala. A diákok véleménye is érdekel bennünket, de a cégeké is, az, hogy milyen téren fejlesztenék tovább alkalmazottaikat, illetve a szatmáriak milyen képzés iránt érdeklődnek” — fogalmazott a tagozatvezető.

A kérdőív kitöltése névtelen, és 5–7 percet vesz igénybe, s arra szeretnének választ kapni általa, a szatmáriak leginkább milyen szakon tanulnának tovább, milyen képzési formában, milyen nyelven. A kérdőívet a cutt.ly/iIPRltQ oldalon tölthetik ki az érdekeltek.
 

Sógor Beáta