Ifi-elődöntő rendezésére pályázik Szatmár

2015.05.20 - 14:33

Zsúfolt program vár a Szatmárnémeti FC Olimpia utánpótlás-korosztályú csapataira, amelyek országos tornákon játszanak majd az elkövetkező hetekben.

Erről szerdán beszélt egy sajtótájékoztató keretében a szatmári egyesület utánpótlás-nevelő központjáért felelős Dacian Nastai. Az edző emlékeztetett arra, hogy a 19 éven aluliak (ifjúsági A korosztály) csapata úgy nyerte meg az elmúlt hétvégén a Szövetségi Kupát és jutott az ország legjobb nyolc együttese közé, hogy a Ioan „Lulu” Dragomir, Cristian Popa edzőpáros játékoskeretét egy évvel fiatalabb, vagyis többnyire 18 éves labdarúgók alkotják. Ennek ellenére a régió legerősebb focisulijait, többek között a Kolozsvári Ardealult győzték le. „A bajnoki alapszakaszban meglett volna a lehetőség rá, hogy a csoportban az első vagy második helyen zárjunk, ez most nem sikerült. De a 3–6. helyezéseknek kiírt tornát megnyertük, így ott lehetünk mi is az ország legjobb nyolc csapata között. Pénteken benyújtjuk mi is a román szövetséghez az elődöntő rendezésére vonatkozó pályázatunkat” — mondta Nastai.

Ugyanakkor az ifi- és kadett-korosztály az Olimpia felnőtt elitligás bajnokságában továbbra is az első helyért és a harmadosztályba való feljutásért küzd. A csapat néhány játékosa kettős igazolású, így a Sportlíceum csapatával a középiskolások diákolimpiászának az országos döntőjére is elutazik május végén. Június 1-jén, a gyermeknap alkalmából pedig a legkisebbek jutnak főszerephez, ugyanis korosztályos tornát szerveznek, amelyen a gyerekek mellett az ifik is pályára fognak lépni. Nastai továbbá emlékeztetett arra, hogy a Mihai Sabău-Svegler által felkészített 13 éven aluliak csapata az elmúlt héten Kolozsváron nyert meg egy rangos versenyt, az ifjúsági D korosztály pedig megyei bajnokként zónadöntőt fog vívni a Nagyváradi FC Bihor és a Kolozsvári CFR csapataival.

„Sűrű a programunk, de minden csapatnál hozzáértő szakemberek dolgoznak és hozzák az eredményeket. Nem panaszkodhatunk, hiszen az eredmények magukért beszélnek” — mondta Nastai.

Az Olimpia játékosait a román korosztályos válogatottak edzői, menedzserei is figyelik. Mint arról beszámoltunk, vasárnap Denis Chivari utazott el a 18 éven aluliak nemzeti csapatával, és kezdő volt a Horvátország elleni felkészülési mérkőzésen (2–0-ra nyertek a vendéglátó horvátok). Most Mario Silaghi kapott meghívást a 16 éven aluliak június 12–14-i, marosvásárhelyi edzőtáborába. Mindkét labdarúgó az Olimpia junior A (U19) korosztályát erősíti.