Idén nem biztos már a dobogó

2022.01.10 - 16:23

Nagyon összerázódott a motorosok középmezőnye a Dakar-ralin, hiszen a nyolcadik versenynapon, az Al Davadimi és Vadi Ad Davaszir közötti mért szakaszon egy órán belüli lemaradása volt a Szatmárnémeti Autonet Motorcycle Team pilótájának, Gyenes Emánuelnek, de ezzel sem fért bele a legjobb negyven közé, a 45. helyen zárta a 395 kilométeres speciálist.
Mint ismeretes, ez volt a második versenynap a szombati pihenő után, amit Mani nagy lendülettel kezdett. „Jól jött a szombati pihenő, nem zökkentett ki a ritmusból. Sőt, sokkal jobb most, mert úgy érzem, fel vagyok töltődve” – mondta még vasárnap a szatmári motoros, aki a tizenkettedik Dakarját teljesíti. Aznap sikerült javítani az idején, sőt, a malle moto kategóriában a harmadik időt motorozta. Hétfőn sem ment rossz időt Mani, viszont a szervízcsapat-kíséret nélküli kategóriában a legjobb időhöz mért 19 perces lemaradás csak a hatodik helyre volt elég.
A malle moto összetett táblázatában Mani marad az 5. helyen és úgy tűnik, hogy idén már nem állhat majd dobogóra a dzsiddai befutót követően. A dél-afrikai Charan Moore-t megelőzve a francia Benjamin Melot a harmadik a tabellán (ő egyébként az elmúlt két évben mindig Mani mögött zárt a dobogón, 2020-ban második, 2021-ben harmadik lett), és Mani összideje majdnem két órával gyengébb. A szatmári már csak akkor léphet előbbre a táblázatban, ha az előtte állók nem követnek egy óriási hibát.
Kedden egy újabb hurokszakasz vár a mezőnyre, viszont a táv jelentősen rövidebb lesz a hétfőinél. Al Davadimi és Vadi Ad Davaszir között ugyanis 830 kilométert kellett teljesítsen a mezőny. A szervezők előrálátók voltak, hiszen feltételezték azt, hogy sok versenyző marad még kint a távon a késői órákban. Ezért kedden kicsit később indul a mezőny a 491 kilométeres szakaszra, amiből 287 kilométer lesz a speciális. A rövidebb táv ellenére nem lesz egyszerűbb dolguk a versenyzőknek, hiszen homokból kevés lesz, mivel hegyvidékre érkeznek, ahol a szűk kanyonokban köves, kavicsos terepen visz majd a nyomvonal.
A keddivel együtt még 4 versenynap van hátra az idei Dakar-raliból, pénteken megérkezik az állva maradt mezőny Dzsiddába.

8. SZAKASZ, AL DAVADIMI - VADI AD DAVASZIR

Motorosok

1. Sam Sunderland (brit)    GasGas Factory Racing    03h48’02”
2. Pablo Quintanilla (chilei)    Monster Energy Honda    +00h02’53”
3. Matthias Walkner (osztrák)    Red Bull KTM Factory Racing    +00h04’11”
(…)
45. Gyenes Emánuel (romániai)    Autonet Motorcycle Team    +00h52’31”

Malle moto
1. Benjamin Melot (francia)    Team Esprit KTM    04h21’26”
2. Milan Engel (cseh)    Moto Racing Group    +00h01’35”
3. Arunasz Gelazninkasz (litván)    Orion Dakar Team    +00h06’16”
(…)
6. Gyenes Emánuel (romániai)    Autonet Motorcycle Team    +00h19’07”

DAKAR-RALI, ÖSSZETETT TÁBLÁZAT

Motorosok
1. Sam Sunderland (brit)    GasGas Factory Racing    27h38’42”
2. Matthias Walkner (osztrák)    Red Bull KTM Factory Racing    +00h03’45”
3. Adrien Van Beveren (francia)    Monster Energy Yamaha Rally Team    +00h04’43”
(…)
41. Gyenes Emánuel (romániai)    Autonet Motorcycle Team    +05h50’08”

Malle moto
1. Arunasz Gelazninkasz (litván)    Orion Dakar Team    30h14’52”
2. Milan Engel (cseh)    Moto Racing Group    +00h56’08”
3. Benjamin Melot (francia)    Team Esprit KTM    +01h27’15”
(…)
5. Gyenes Emánuel (romániai)    Autonet Motorcycle Team    +03h13’58”

Fotó: Rally Zone

Nagyon sok ellensége van egy dakarosnak!

Hazaért Gyenes Emánuel, Mani a január 19-én véget ért, szaúd-arábiai Dakar raliról. A szatmárnémeti Autonetnél fogadták - spirál konfettik, füstfelhő, pezsgő, bor, ünnepi torta, egy lelkes csapat és mindenre kíváncsi újságírók várták.

Dakar 2024: Gyenes Mani retrospektív

Rövid összefoglaló a 2024-es Dakarról és elsősorban arról, milyen benyomással zárta a két hetes, szaúd arábiai sivatagi rohanást az Autonet Motorcycle Team szatmárnémeti versenyzője.

Dakar 2024: tizenegyediknek ért be Mani

Január tizenkilencedikén véget ért a 2024-es évi, szaúd-arábiai Dakar rali, a szatmárnémeti motoros Gyenes Emanuel – Mani saját kategóriájában 11. összetettben a 23. helyezést érte el.