Idén először nyert a címvédő CFR

2022.02.15 - 16:12

Mint arról beszámoltunk, a szászokat büntette a román szövetség két pont levonással, mert nem fizette ki játékosait. Ugyancsak ebből az okból többen elhagyták a keretet, viszont a „maradék” tisztesen helyt állt a CFR-rel szemben, amely az idei négy bajnoki mindegyikén döntetlen játszott. A 26. forduló mérkőzése is kevés híján ikszel zárult, mivel a találkozó második háromnegyed órájában rendkívül gyengén játszott Dan Petrescu edző alakulata. Igaz, a szünetig akár hárommal is vezethetett volna a CFR, mivel Billel Omrani lövései után kétszer is kapufán csattant a labda. Utána viszont Claudiu Petrila megszerezte a kolozsváriak vezető találatát (0–1).
Fordulás után viszont behúzta a kéziféket a CFR, magára húzta a szászokat, akik Ioan Filip révén ki is egyenlítettek (1–1).
Már írhatták az egy pontot a tabellán mindkét csapathoz, amikor jött az újonc Cristian Neguţ – aki a téli vakációban igazoltak Târgoviștéról –, és a ráadás negyedik percében megserezte első gólját a CFR mezében, ami most három pontot ért.
Ezzel a címvédő megőrizte hat pontos előnyét a táblázat élén, de az üldöző FCSB is nyert az elmúlt hétvégén. A bukaresti kirakatcsapat ezzel zsinórban 19 mérkőzésén marad veretlen, ebből 15 győzelem és 4 döntetlen. Igaz, a mostani sikerhez kellett kisebb bravúr is, mivel a Târgovişte elleni bajnokin 0–2-ről fordítottak a második félidőben, és nyertek 3–2-re.
Felkapaszkodott a harmadik helyre a FC Botoşani, amely zsinórban hatodik mérkőzés óta veretlen hazai pályán. Most a sereghajtó Academica Clincenit verte kettővel, így az Ilfov megyei alakulat ismét egy negatív szériában van: elvesztette az utóbbi öt bajnokit úgy, hogy ezeken összesen csak 1 gólt tudott rúgni.
Az Academica a bajnokság első 17 fordulójában egyetlen meccset sem tudott nyerni, csupán 4 döntetlent jegyzett.
A Botoşani egyébként a FC Voluntaritól vette át a dobogós helyet, amely 11 veretlen mérkőzés után – ebből 4 győzelem és 7 döntetlen – először kapott ki. A nagykárolyi FIFA-bíró által vezetett konstancai találkozón a Farul vetett véget a Voluntari sorozatának.

LABDARÚGÓ LIGA 1, 26. FORDULÓ

FC Rapid 1923 – Sepsi OSK 1–1 (0–0)
G.: Alexandru Ioniţă II 90+2., illetve Marius Ştefănescu 50.

Farul Konstanca – FC Voluntari 3–0 (1–0)
G.: Adrian Petre 15., Robert Moldoveanu 72., Florin Purece 86.

Szászmedgyesi Gaz Metan – Kolozsvári CFR 1907 1–2  (0–1)
G.: Ioan Filip 64., illetve Claudiu Petrila 33., Cristian Neguţ 90+4.

Campionii FC Argeş – CS Mioveni 1–0 (1–0)
G.: Dorinel Oancea 7. (öngól).

Aradi UTA – SC Dinamo 1948 0–0

Fotbal Club FCSB – Chindia Târgovişte 3–2 (0–2)
G.: Darius Olaru 47., Valentin Gheorghe 67., 77., illetve Daniel Popa 15., Mihai Butean 21.

AFC Botoşani – FC Academica Clinceni 2–0 (1–0)
G.: Enriko Papa 7., Alin Şeroni 84.

Universitatea Craiova – U Craiova 1948 SA 2–0 (1–0)
G.: Gustavo di Mauro Vagenin 16., Ștefan Baiaram 75.

Megkezdődött a SuperLiga

A román labdarúgó élvonalbeli bajnokság 105. kiírásának az első fordulójában minden mérkőzésen született legalább egy gól.

Debütál a VAR a Szuperligában

Rövid vakáció után ma megkezdődik a román labdarúgó élvonalbeli bajnokság, amely ettől az idénytől kezdődően Szuperliga nevet visel.

Az U visszatér, a Dinamo először esik ki a Liga 1-ből

Történelme során először esik ki a román labdarúgó élvonalból a Dinamo Bukarest csapata, miután a Kolozsvári Universitatea elleni osztályzó visszavágóján, odahaza csak 1–1-es döntetlent tudott elérni.