Idegenben nyert a VSK

2015.09.26 - 20:19

Megmakacsolták magukat a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdázói, és a klub elnöke, Valeriu Neagu nemtörödömségével és önzőségével mit sem törődve, megvédték becsületüket, és egy jó játékkal megszerezték idénybeli első idegenbeli győzelmüket is.

Bár a júniustól még egy lejt sem kaptak fizetésükből, a legények mindent beleadtak szombaton Nagybányán az Academia de Handbal Minaur elleni bajnoki mérkőzésen. A zilahi bírók által is diszkréten segített máramarosi alakulat csak a 6. percig vezetett, de 2–1-ről fordítani tudtak a szatmáriak (3–4, 12. perc) és a 27. percben már 10–5-re vezettek. Az öt gólos előnyt a szünetig megőrizte a VSK (13–8), elsősorban egy remek védekezőjátéknak és jó kapusteljesítménynek köszönhetően. Cioroiu ugyanis remek napot fogott ki, Nicolae Istrate edző ezért nem is cserélte le a szombati meccsen. Így a VSK hálóőre 17 védésig jutott a mérkőzés végéig. Remekelt Lupșe is, akit Istrate nélkülözött múlt hétvégén a Segesvári CNE elleni bajnokin: a VSK újonca hatszor volt eredményes, míg csapat húzóembere ezúttal is a beálló Alisie volt 7 góllal.

„Le a kalappal a fiúk előtt. Mindazok ellenére, hogy üres gyomorral játszottunk és a bírók is ellenünk fújtak, a fiúk példásan küzdöttek, harcoltak és megérdemelten nyertek” — mondta Istrate, aki bízik abban, hogy a csapata lelkesedése megmarad a következő meccsekre is, habár azon sem csodálkozna, ha a fiúk megtagadnák a játékot, mivel a klub vezetősége sem akarja biztosítani a feltételeket, hogy megkapják a fizetésüket. A feltétel pedig egyszerű: Neagunak távoznia kell a klubtól, de a klubelnöknek csak a bársonyszék számít, nem az alkalmazottainak a megélhetése.