Idegenben nyert a FCSB, zakót kapott Sevillában az Újpest

2018.07.27 - 04:58

A román klubcsapatok közül a FCSB várhatja a legnagyobb nyugalommal a labdarúgó Európa Liga-selejtező második fordulójának visszavágóját, ugyanis a bukarestiek idegenben tudták 2–0-ra legyőzni a szlovén Rudar Velenjét.

A fővárosi alakulat gyakorlatilag 0–1-ről kezdte a csütörtöki találkozót, hiszen az első támadásából gólt szerzett: a 4. percben Junior Morais beadását az aradi Dennis Man értékesítette (0–1). A korai gól viszont nem tett jót a mérkőzésnek, hiszen a FCSB alaposan visszavett a tempóból, a szlovén ellenfél pedig nehezen jutott el Bălgrădean kapujához. Fordulás után viszont átvette az irányítást a román bajnoki ezüstérmes, a félidő derekán pedig Teixeira beállította a végeredményt is (0–2). Igaz, Florin Tănase növelhette volna az előnyt, de ajtó-ablak helyzetből rontott.

Az FC Viitorul 2–2-es hazai döntetlen után utazik majd jövőhéten Hollandiába, a Vitesse elleni visszavágóra. Alakulhatott volna jobban is a helyzet a konstancaiaknak, amennyiben 2–0-nál nem dőltek volna hátra… már az 50. percben. Drăguş az első félidő végén, majd a fordulást követő első percekben is fejjel talált be Eduardo kapujába, viszont ezután már nem volt veszélyes a játéka az ellenfél térfelén. Ráadásul a Vitessének korán sikerült szépíteni, Buttner erős lövése ugyanis megpattant Matavz fején, amely alaposan meglepte Cojocarut (2–1). Negyed órával később pedig egy védelmi hibát kihasználva Linessen egyenlített (2–2), tíz perccel később pedig Foor lábában maradt a vezetőgól szerzésének a lehetősége. Ekkor már emberhátrányban játszott a Viitorul, ugyanis Artean ki lett állítva egy durva szabálytalanság miatt.

„Elégedett vagyok a fiúk teljesítményével. Magas szinten játszottak 60 percen keresztül, addig, míg bírták. Mielőtt bárki is dobná ránk a sarat, nézze meg, hogy három 19 és egy 20 éves sráccal kezdtem. Ha más is megcsinálja ezt utánam, akkor beszélhetünk a román foci jövőjéről” — nyilatkozta a találkozó után a Viitorul tulajdonosa és vezetőedzője, Gheorghe Hagi.

A magyar alakulatok közül a Budapest Honvéd esélyeit érdemes latolgatni. Viszont a kispesti alakulat hazai pályán szerzett sovány, 1–0-s előnyt a luxemburgi Progrés Niederkorn ellen. A Honvéd meddő mezőnyfölényben játszott és csak néhány kihagyott ziccerig jutott az első félidőben. Fordulás után is ötlettelen volt a magyarok játéka. A hajrában a csereként beálló saját nevelésű védő, Baráth Botondot döntötte el a meccset, mert egy szöglet után öt méterről lábbal bevette a luxemburgiak kapuját (1–0).

Az Újpest FC csak a tisztes helytállást tűzhette ki célul a Sevilla elleni összecsapásban. Csütörtökön, a spanyolországi találkozón végül négy gólt kapott úgy, hogy a egy órán keresztül emberhátrányba játszott Pauljevic kiállítása miatt.

A hetedik percben Jesús Navas lőtte ki laposan a hosszú sarkot (1–0), és bár egy sebességi fokozattal visszavettek a tempóból, így is mezőnyfölényben játszott és helyzeteket alakított ki a Sevilla. A 31. percben a ziccerben lévő Sarabiát az újpesti 16-oson belül rántotta le Pauljevic. A védőt – hasonlóan a hétvégi bajnokihoz – kiállították, a megítélt büntetőből pedig Ben Yedder növelte a házigazdák előnyét (2–0). Az Újpest létszámhátrányban már védekezni kényszerült, a szünet előtt pedig háromra nőtt a különbség, mivel egy ziccerig kijátszott kontra végén Sarabia is betalált (3–0). A második félidő sportszerű játékot, de közepes iramot és kevés izgalmat tartogatott. A hajrára elfáradt az Újpest, futószalagon érkeztek a sevillai akciók a vendégek kapuja elé, de az eredmény csak a hosszabbításban változott, a mérkőzést Vázquez fejes gólja zárta le (4–0).

A visszavágókat jövő csütörtökön rendezik.

Európa Liga, selejtező, 2. forduló, 1. mérkőzés

Rudar Velenje – FCSB 0–2 (Man 4. perc, Teixeira 72.)

FC Viitorul – Vitesse 2–2 (Drăguş 44., 49, illetve Matavz 54., Linessen 72.)

Budapest Honvéd – Progrés Niederkorn 1–0 (Baráth 83.)

Sevilla – Újpest FC 4–0 (Jesús Navas 7., Ben Yedder 32. – 11-esből, Sarabia 43., Vázquez 90+2.).