Idegenbeli győzelmek a szerdai meccseken

2016.02.18 - 07:24

A Gent hazai pályán 0–3-as hátrányból zárkózott fel 2–3-ra a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének szerdai, a Wolfsburg elleni meccsén, míg a Real Madrid 2–0-ra nyert a Róma vendégeként.

Eldőlni látszik a Roma és a Real Madrid, illetve a Gent és a Wolfsburg párharca a labdarúgó Bajnokok Ligájának nyolcaddöntőjében: mindkét együttes idegenben nyert a szerdai játéknapon, ráadásul a spanyolok kettő nullára nyertek Cristiano Ronaldo és Jesé találatával.

A római találkozó elején a Real Madrid irányított, ám helyzetet nem tudtak kialakítani, legfeljebb szabadrúgásig jutottak el. A hazaiak elsősorban Mohamed Szalah gyorsaságában bízhattak, míg a Real támadásainak nagy része a bal oldalon futott, ahol Cristiano Ronaldo mellett aktívan játszott a sokszor felfutó Marcelo is. A Real Madriddal 2011 májusa, a Barcelona elleni mérkőzés után először fordult elő, hogy nem lőtt kapura az első félidőben, a második játékrész elején azonban elég volt egy villanás, és máris előnyben voltak az amúgy szürkében játszó blancók. Marcelo indította a leshatáron Cristiano Ronaldót, aki a büntetőterületen belülre érve sarokkal becsapta Alessandro Florenzit, és jobbal kapura tekert, a labdába még kicsit beleért a védő, de annak éppen így volt tökéletes az útja a bal felső sarokba (0–1). A találat megfűszerezte a mérkőzést, hiszen lassan ébredezett a római csapat is. Viszont a hajrában a csereként beállt Jesé eldöntötte a meccset: miután a hazaiak végignézték a középpályás szólóját, a Real játékosa a jobb alsóba helyzete a labdát (0–2).

Zinedine Zidane csapata idegenben is kényelmes előnyt harcolt ki a nyolcaddöntő visszavágójára, így a szerdai találkozó után okkal nyilatkozhatott elégedetten. „Roppant elégedettek vagyunk a mutatott játék és az eredmény miatt is. Tudtuk, kemény meccs lesz, de a legvégéig harcoltunk, ennek meg is lett a látszatja. A legfontosabb, hogy elégedett vagyok a játékosaimmal, jó velük dolgozni, ez egészen új érzés számomra. Megpróbálok további fejlődést elérni a csapattal” — nyilatkozta a francia válogatott és a Real korábbi sztár játékosa, Zidane.

A nap másik mérkőzésén a Wolfsburg is eldönthette volna a továbbjutást idegenben, igaz, így is szerzett egy jelentős előnyt a hazai retúr előtt. Dieter Hecking edző legénysége már az első perctől jobban játszott belga házigazdájánál, de a vezető találatig a szünet előtti percig kellett várni: Julian Draxler pazar cselt mutatott be az oldalvonal mellett, majd kényszerítő után ő fejezte be az akciót (0–1).

A Gent a második félidő első hat percében két lövéssel is próbálkozott, a fellángolás azonban nem hozott egyenlítést. Jött helyette egy újabb Draxler-gól a szünet után kilenc perccel: a német támadó Renato Neto pontatlan passzára csapott le, könnyedén kicselezte Mitrovicsot, és elegáns mozdulattal átemelte a lasztit a kapuson (0–2). A 60. percben Max Kruse is betalált (0–3), így a wolfsburgiak már a továbbjutásukat ünnepelhették, azonban az utolsó tíz percben előbb a csapatkapitány, Sven Kums (1–3), majd a csereként beálló Kalifa Coulibaly is eredményes volt a hazaiaktól (2–3), így talán még nincs lefutva a párharc.

„Szívesebben ülnék itt más érzésekkel, de végül is a mérkőzés vége annyira nem sikerült rosszul. Ez nem a legjobb Gent volt – pár játékosunk nem hozta ki a maximumot magából — mondta a belgák mestere, Hein Vanhaezebrouck. — 0–3-as állásnál csak az járt a fejemben, hogy ússzuk meg a találkozót anélkül, hogy kitömjenek minket. De küzdöttünk, rúgtunk egy gólt, és újra hinni kezdtünk magunkban. Még egy harmadik találatra is képesek lettünk volna. Nem tudom, miért nem kezdtük úgy az összecsapást, ahogy befejeztük.”

„A mérkőzés előtt azt mondtam, a célunk, hogy megfelelő eredményt érjünk el, amellyel jó esélyeink lehetnek majd a visszavágón, de sikerült nyernünk – ráadásul idegenben –, ami fantasztikus eredmény.” – értékelt Dieter Hecking.

A két találkozó visszavágóját március 8-án rendezik.

Labdarúgó Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés

Gent – Wolfsburg 2–3 (Kums 80. perc, K. Coulibaly 89., illetve Draxler 44., 54., M. Kruse 60.)

AS Roma – Real Madrid 0–2 (C. Ronaldo 57. perc, Jesé 86.).