Idegenbeli győzelemmel kezdett az Olimpia

2012.08.31 - 20:50

Sikeresen kezdte a Szatmárnémeti Olimpia csapata a III. Ligás küzdelmeket. Csík Tibor és Ioan Dragomir tanítványai 2-0 arányban győzték le idegenben a Gyulafehérvári Europa együttesét.

Tegnap délután a román labdarúgó-bajnokság III. Ligás küzdelmei is megkezdődtek. A Szatmárnémeti Olimpia, amint arról már beszámoltunk, a harmadosztály 5-ös jelzésű csoportjában kapott helyet. Csík Tibor és Ioan Dragomir legénysége az első fordulóban az újonc Gyulafehérvári Europa otthonába látogatott.

A délután hat órakor kezdődő mérkőzést az összeszokottabb játékot mutató Olimpia kezdte jobban, a szatmári csapat tapasztalata már az első percekben megmutatkozott. Az első negyed órában ennek ellenére nem sikerült igazán veszélyes helyzetet kialakítani a hazai kapu előtt. A 19. percben viszont Feier ugrott ki a védők közül hosszú sarokra tartó lövését pedig Răducanu nem tudta hárítani (0-1). A gól után is nyomasztó mezőnyfölényben játszottak a szatmáriak, ekkor hozzávetőleg 70-30 százalék volt a labdabirtoklási arány a mi javunkra. Az Oli fölényét Marian Pop váltotta gólra a 41. percben, a középpályás egy, Iuhasz lövése után kipattanó labdát továbbított a kapuba. A szünetben így 0-2-es állásnál vonultak öltözőbe a csapatok.

A második játékrészt is kiválóan kezdte az Oli, de Gavrilescu lövése a kapufáról pattant ki az 50. percben. Az megszerzett előny tudatában a szatmári csapat visszavett a játéktempóból, az eredmény megőrzésére összpontosítottak a játékosok. A 60. percben így lehetőség nyílt a vendégek előtt, Circov azonban szintén a lécet találta el, majd a 87. percben ugyanaz a játékos szépíthetett volna, de Şuta résen volt. A 90. percben még Andone révén volt egy helyzete a hazaiaknak, de Şuta bravúrosan védte Andone lövését.

Az Olimpia a következő fordulóban, pénteken 17 órától hazai pályán fogadja a Váradalpári Tricolorul együttest.

ifj. Deák Endre

Eredmény

Gyulafehérvári Europa – Szatmárnémeti Olimpia 0-2 (0-2)

Gólszerzők: Feier (19. perc), Marian Pop (41. perc)

Europa: Răducanu – M. Cristea, Andrea, Hârciagă (Cristea, 58. perc), Lupşan, Oara, Apetri, Bratima (Andone, 81. perc), Circov, Costan (Arsene, 27. perc), Felindean (Haiduc, 61. perc).

Olimpia: Şuta – Glodean, Micaş, Iuhas, Lauruk, Gavrilescu, Marian Pop (Roatiş, 89. perc), Villand (Botoş, 65. perc), Mihai Pop, Feier (Dănilă, 76. perc), Dragoş (Marinaş, 70. perc).