Szatmárnémeti

Idegbiológia az osztályteremben program

Paul Olteanu, Diana Misa és Sorin Ion mutatta be a Neuroştiinţa la Clasă (Idegbiológia az osztályteremben) oktatási programot (Fotó: OTP Bank Románia)
2021.10.01 - 20:00
Az OTP Bank Románia Alapítvány és a Mind Architect az Oktatási Minisztérium támogatásával elindítja a Neuroştiinţa la Clasă (Idegbiológia az osztályteremben) oktatási programot, mely projekt újdonságnak számít a romániai oktatásban.

A Neuroştiinţa la Clasă (Idegbiológia az osztályteremben) oktatási program célja, hogy olyan, idegbiológiával és pszichológiával kapcsolatos tudást adjon át, amely hasznosítható a diákok és az egyetemisták mindennapjaiban is. A Mind Architect által kezdeményezett program alapját Paul Olteanu podcastje képezi, és egy olyan valós igényre válaszol, amely a tanárok, diákok és szülők részéről jött. Hiszen fontos, hogy már az iskolában is foglalkozzanak önismerettel, mivel ez segíti a diákokat a letisztult gondolkodásban, és az aktív, önbizalommal teli személyiség kifejlődéséhez is hozzájárul.
Az OTP Bank Románia Alapítvány által létrehozott segédanyagokat a tanárok ingyenesen letölthetik az oktatási program honlapjáról, a NeurostiintaLaClasa.ro oldalról. Ezeket olyan útmutatókként kell elképzelni, amelyek segítenek az órák megtartásában, és a diákok korcsoportjának és pszichológiai fejlődési szakaszának megfelelően hozták létre őket. Az idegbiológiával kapcsolatos ismeretek abban segítenek, hogy jobban megértsük, hogyan fejlődik az agyműködésünk, és megtanít arra, hogyan hasznosíthatjuk ezeket az információkat a saját magunkkal és másokkal való viszonyulásunk során.

Így a Neuroştiinţa la Clasă (Idegbiológia az osztályteremben) program ötvözi az idegrendszer működésével kapcsolatos adatokat a pedagógia innovációival és a társadalomtudományok legújabb kutatásaival, és olyan ismeretekkel vértezi fel a tanárokat, amelyekkel hatékonyabbá tehetik a tanítási folyamatot a diákjaik számára. A Neuroştiinţa la Clasă (Idegbiológia az osztályteremben) oktatási program minden olyan általános iskolai (3. osztálytól kezdődően), líceumi vagy egyetemi tanárnak szól, aki segíteni szeretne a diákjainak abban, hogy tudatos és teljesebb életet éljenek.
„Már 15 éve dolgozom különböző projektekkel az oktatás és személyes fejlesztés területén, és elmondhatom, hogy mindezek közül messzemenően a NeurostiintaLaClasa.Ro kezdeményezés az, amelyhez a legnagyobb reményeket fűzöm. Hogy miért? Azért, mert szilárd meggyőződésem, hogy a pszichológiai oktatás és az önismeret az alapja egy egészségesebb, boldogabb és jobban teljesítő társadalomnak. Minél fiatalabb korban kezdjük el ezt a típusú oktatást, annál látványosabb a fejlődés, főleg, ha a legújabb tudományos felfedezésekre támaszkodunk” — hangsúlyozta Paul Olteanu, a Mind Architect alapítója.


„A társadalmi felelősségvállalás kiemelten fontos az OTP Bank Románia számára is, és az ebben a hónapban új stratégiai szakaszba érő OTP Bank Románia Alapítvány tulajdonképpen ezt a küldetést valósítja meg. Kollégáim célkitűzése, hogy értékes oktatási tartalmakat hozzanak létre, és a diákok számára hasznos kezdeményezésekhez csatlakozzanak, mind az alapítványon belül, mind azon kívül. A Mind Architecttel való közreműködés természetes következménye a már két éve tartó közös munkának. Először az első, idegbiológiáról szóló romániai podcastot támogattuk, most pedig egy minden tekintetben újdonságnak számító oktatási program mellé álltunk, amely a számunkra legfontosabb célközönségnek szól: a gyermekeknek és a fiataloknak. Az idegtudomány megértése nem egyszerű oktatási folyamat, hanem átalakító tanulási élmény lesz, amely hozzájárul azon fiatal generáció érzelmi és kognitív fejlődéséhez, amelynek a kezében van a társadalmunk jövője” — nyilatkozta Diana Misa, az OTP Bank Románia Alapítvány igazgatótanácsának elnöke, az OTP Bank Románia HR-igazgatója. „Az Oktatási Minisztérium örömmel támogatja ezt a programot, mivel a száraz információátadás helyett ezek az ismeretek új megvilágításba állítják a tanulás és tanítás folyamatát, illetve fejlesztik a diákok érzelmi intelligenciáját. A kezdeményezés mintegy létrehozza azt az alaptudást, amely lehetővé teszi az idegbiológiára épülő oktatást” — tette hozzá Sorin Ion tanügyi államtitkár.


A projektet Románia leghallgatottabb podcastje, a Mind Architect Podcast hozta létre az OTP Bank Románia Alapítvány és az Oktatási Minisztérium segítségével. A közös cél, hogy az osztálytermekbe is eljussanak az idegrendszer tudományával kapcsolatos praktikus információk. SZFÚ