Huszonnégy pontos vereség Alexandriától is

2015.02.01 - 09:24

Sorozatban negyedik mérkőzését veszíti el a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata húszon felüli különbséggel, miután szombaton Alexandria 83–59 arányban győzte le Adriana Pricop edző tanítványait.

Mint ismeretes, korábban a CSM Târgovişte huszonhéttel, a Temesvári Danzio huszonnyolccal, az Aradi ICIM pedig huszonnéggyel verte a korábbi kétszeres bajnoki ezüstérmes, és háromszoros bajnoki bronzérmes, illetve Román Kupa érmes és a Női Közép–Európa Ligában harmadik alakulatot. Azonban a szombati találkozón is a papírforma érvényesült. Bianca Voica is lesérült, így Diana Moldoveanu, Flavia Ferenczi, Luminiţa Manta, Tarţa–Laza Enikő felállásban kezdett a VSK, amely a meccs első két pontját szerezte meg. Két perc múlva viszont már 8–2-es hazai vezetést mutatott az eredményjelző tábla. A 8. percben egyszer még felárkoztak a szatmári lányok (16–14), de utána már nem kegyelmeztek a házigazdák és a nagy szünetig tizenkilencre növelték előnyüket (43–24). Fordulás után sem változott a helyzet, a szatmáriak próbálták tartani a lépést a négy amerikaival és rutinos hazai játékosokkal felálló Alexandriával, így a házigazda együttes csak a harmadik 33. percben tudta huszonnyolcra növelni az előnyét (74–46). Innen tudott még faragni hátrányából négyet a VSK, így 83–59-es állásnál ért véget a meccs.

A szatmáriak szerdán játsszák majd az idény utolsó nyerhető mérkőzését, ugyanis a Both Katalin Sportteremben a Nagyváradi VSK lesz az ellenfél az alapszakasz 22. fordulójának találkozóján.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, alapszakasz, 21. forduló

CSBT Alexandria – Szatmárnémeti VSK 83–59 (20:14, 23:10, 24:18, 16:17).

VSK (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Kiss (0, 0, 1), Szmutku (4, 6, 2), Moldoveanu (9, 4, 1), Ferenczi (12, 9, 2), Kádár, Manta (8, 10, 2), Tarţa–Laza (26, 6, 5).