Huszonkilenccel verte a VSK Târgoviştét

2019.03.05 - 19:19

A méretes hazai zakó után reménytelen helyzetbe került a CSM Târgovişte a Román Kupa negyeddöntőjének visszavágójára, így alapembereit otthon hagyva állt ki a Szatmárnémeti VSK ellen.

Alapemberei, Ancuţa Stoenescu, Larisa Toma, Monique Coker és Prorche Poole nélküli CSM Târgovişte ellen játszotta kedd délután a Román Kupa negyeddöntő visszavágóját a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata. A dâmboviţai csapat hozzáállása a szatmári meccshez várható volt, hiszen a hazai odavágón 46 pontos vereséget szenvedett, másrészt szombaton a bajnoki harmadik helyért kell majd küzdenie Brassóban, ezért pihentette Cătălin Tănase edző az alapjátékosait.

Túloldalt Maikel Lopez vezetőedzőt ezt nem zavarta, inkább saját csapata játéka foglalkoztatta, és az alapkezdőt küldte pályára: Promise Amukamara, Dlesha Lloyd, Brittany Denson, Andra Mandache, Kádár Annamária. Ezután is úgy cserélt a spanyol, hogy csapata sikere egy pillanatig se forogjon kockán. A vendégek az első támadásuk után 2–0-ra vezettek, de másfél perc után a szatmárnémeti csapat átvette a vezetést, és beindult a VSK-henger. Az első tíz perc után még csak tizenhárom pont volt a két csapat között (19–6), de a 12. percig egy Matea Tavic, Oláh Andrea, Denson, Mandache sorozattal már huszonhárom pontos volt a VSK-fór (29–6). Nem maradt adós a pontokkal Alexandra Uiuiu sem, és triplája a mérkőzés 19. percében beállította az első félidő legnagyobb különbségét (47–19).

Fordulás után mindkét csapat visszavett a tempóból: a Târgovişte fiataljai kifulladtak, a VSK pedig tartalékolni kezdett a szombati, kolozsvári bajnokijára. A 27. percben Denson találata állította be a negyvenpontos VSK-fórt (63–23), majd a Lopez-csapat átadta a kezdeményezést az ellenfelének, így a Târgovişte mínusz harmincnégyről kezdhette az utolsó tíz percet.

Nehezen telt az idő a zárónegyedben. A közel háromszáz fős nézőközönség kissé bánkódott, hiszen tudta, hogy ezen a meccsen a VSK nem lépi túl a bűvös százas határt, de az is bosszantó volt, hogy a szatmári alakulat tíz perc alatt csak 9 pontot szerzett. Túloldalt Tănase — végső elkeseredésében — a bírókon próbálta levezetni dühét.

A VSK huszonkilenc ponttal nyerte a visszavágót, így 156–81-es összesítéssel jutott a legjobb négy közé. Az előző körben a Rapidot 79 pont különbséggel búcsúztatta.

Az elődöntők és a helyosztók helyszínét a következő napokban fogja kihirdetni a román szövetség, ekkor zajlik majd a sorsolás is.

Női kosárlabda, Román Kupa, negyeddöntő, visszavágó

Szatmárnémeti VSK – CSM Târgovişte 74–45 (19:6, 28:15, 18:10, 9:14)

Szatmárnémeti (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Kádár (0/0/2), Mandache (8/4/5), Denson (23/10/4), Amukamara (12/2/2), L’loyd (2/2/1), Oláh (5/4/1), Huţanu (8/2/0), Lazăr, Pop (0/1/0), Uiuiu (5/0/1), Tavic (5/1/3), Baltic (6/5/1). Vezetőedző: Maikel Lopez.

Târgovişte (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Chivu (9/2/1), Kilin (8/3/4), Neagu (5/5/1), Popescu (2/2/0), Vaida (7/10/1), Ghiţă (2/4/0), Catinean (7/7/1), Tănase (3/1/1), Vati (2/2/0), Cristea. Vezetőedző: Cătălin Tănase.