Húsz perc után bedarált az ellenfél

2013.12.08 - 14:24

A „kispad” döntötte el a Szatmárnémeti VSK – Gyulafehérvári CSU női kosárlabda bajnoki mérkőzést, ugyanis csak a Fehér megyei ellenfél tudott olyan cseréket a pályára küldeni, akik azonos képességűek voltak a kezdő ötössel. Az alapcsapatunk két játékosa kipontozódott.

Érvényesült a papírforma a Szatmárnémeti VSK – Gyulafehérvári CSU női kosárlabda bajnoki mérkőzésen, de mindezek ellenére a meccsre kilátogató sportrajongóknak mégsem lehet okuk a panaszra, hiszen az első félidőben egyenlő ellenfél volt Éles Péter edző csapta.

Bebizonyosodott, hogy nem könnyű öt emberrel végig játszani egy meccset egy olyan ellenféllel, amely két azonos tudású ötöst állíthat fel a pályára. Orosz Andreea, Tarţa–Laza Enikő, Cristiana Cutaş, Kortni Jones és Tabytha Wampler igazán tetszetős játékkal lepte meg Miroslav Popov edzőt és csapatát, amelynek kezdő ötösében helyet kaptak a VSK egykori játékosai, Ane Marie Părău és Khadijah (KD) Whittington. 2–0-s, majd 4–2-es szatmári vezetést után kézbe vette az irányítást a CSU, de Orosz Andi triplájával, majd Tarţa és Wampler dupláival fél perccel az első negyed vége előtt egyenlített a VSK (16–16). Sasa Cadjo triplája zárta az első tíz percet, és Tiffany Brown távoli találata nyitotta a második negyedet, amely csak egy pillanatra lepte meg a szatmári lányokat, mivel a folytatásban ismét jöttek Orosz Andi közeli és távoli pontjai, így a 15. percben ismét kettővel vezetett a hazai együttes (28–26). István Bertalan kolozsvári bíró azonnal leállította a szatmári kapitányt, és – két nem létező faultot ítélve ellene – arra kényszerítette Élest, hogy lecserélje Andit, mielőtt még kipontozódik. Így a fehérváriak öt pontos előnnyel mehettek a pihenőre (30–35).

Fordulás után Tarţa Eni és Jones pontjai a 23. percig tartották látóközelségbe az ellenfelet (36–37), azután viszont elfogyott az erő. A kispadról nem jött segítség a szatmári csapatnak, Cutaş már kipontozódott, Wamplernek is megremegett a keze a fáradságtól, és bár Andi újabb triplájával még sikerült faragni a tetemes hátrányból, az utolsó negyed 39–58-as állásról kezdődött. Az utolsó tíz perc sem hozott változást a játékban, a végén Wampler is begyűjtötte ötödik faultját, így ő is kipontozódott, ezért a VSK két, kevésbé rutinos juniorral Nagy Anitával és Diana Moldoveanuval zárt a pályán. Igaz, akkor már nem számított az eredmény, bár Jones a végén mégis kicsikart egy vastapsot a közönség részéről, amikor az utolsó századmásodpercben, fél pályán túlról talált be a fehérvári kosárba, így 58–80 lett a végeredmény.

„Erre számítottunk: húsz percig bírtuk az iramot, gyakorlatilag nem volt észrevehető a két csapat kezdőd ötöse közötti értékbeli különbség. Viszont a fehérváriak kispadja sokkal »hosszabb«, két azonos értékű csapatot tud felállítani Miroslav Popov, így megérdemelten nyeretek. Gratulálok nekik, de ugyanúgy dicséret illeti a tanítványaimat is, akik, ameddig bírta a lábuk és a kezük, becsülettel küzdöttek. Most össze kell szedjék magukat, mert szerdán nagyon fontos meccs vár ránk, a Rapidot le kell győzni” – mondta Éles.

Mint ismeretes, a bukarestiek kérésére szerdán 13 órától rendezik meg a 13. forduló mérkőzését, a Szatmárnémeti VSK – Rapid összecsapást.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, alapszakasz, 11. forduló

Szatmárnémeti VSK – Gyulafehérvári CSU 58–80 (16:19, 14:16, 9:23, 19:22)

VSK (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Adi (0, 1, 0), Moldoveanu, Orosz (16, 3, 2), Voica (4, 0, 1), Ivan (0, 2, 2), Nagy, Tarţa–Laza (18, 5, 1), Jones (9, 8, 1), Wampler (11, 7, 1), Cutaş (0, 2, 1)