Húsz év után magyar arany a torna Eb-n

2018.08.06 - 00:30

Dévai Boglárka aranyérmet nyert ugrásban a glasgow-i női torna Európa-bajnokság vasárnapi versenynapján.

A tavalyi, kolozsvári kontinensviadalon bronzérmes szombathelyi sportoló első helyen jutott a fináléba, de a sorsolás miatt vasárnap délután elsőként kellett bemutatnia gyakorlatát, de egyik ellenfele sem tudott jobbat ugrani nála. Dévai a magyar női tornasport harmadik Európa-bajnoka Ónodi Henrietta (1989, felemáskorlát) és Varga Adrienn (1998, ugrás) után. Ez a sportág 18. magyar kontinensbajnoki aranyérme.

Ebben a versenyszámban megszerezte első érmét a román küldöttség is: Dévai és az orosz Angelina Melnyikova mögött Denisa Golgota a harmadik helyen zárt. Ennél is szebben csillogott az érem a talajgyakorlat után: a francia Melanie de Jesus és a belga Axelle Klinckaert előtt az ezüstérmet hozó második helyen zárt.

Képünkön: Angelina Melnyikova, Dévai Boglárka és Denisa Golgota