Emil Hurezeanu román külügyminiszter Szijjártó Péter magyar külgazdasági és külügyminiszterrel tárgyalt, Szíjjártót Sorin Grindeanu szállításügyi, illetve Cseke Attila fejlesztési miniszter is fogadta.
Emil Hurezeanu külügyminiszter hétfőn Szijjártó Péter magyar külgazdasági és külügyminiszterrel tárgyalt, abból az alkalomból, hogy a magyar diplomácia vezetője részt vett egy nemzetközi energetikai konferencián Bukarestben.
A külügyminisztérium közleménye szerint a felek elismerően szóltak a román - magyar kétoldalú párbeszéd dinamikus alakulásáról, megvitatták a kétoldalú együttműködés helyzetét és perspektíváit, valamint az aktuális európai témákat.
A felek egyetértettek abban, hogy az egyik fontos közös célkitűzés a kétoldalú gazdasági és ágazati együttműködés fejlesztése és elmélyítése a két ország valamennyi állampolgárát szolgáló közös beruházások megvalósítása révén olyan területeken, mint az infrastruktúra, a közlekedés és az energia.
A konstancai kikötő a magyar ipar számára is könnyebben elérhetővé vált, gazdaságaink erősödnek, Románia és Magyarország vonzóbbá válik a befektetők számára - írta hétfőn a Facebook-oldalán a Szijjártó Péter magyar külgazdasági és külügyminiszterrel tartott bukaresti találkozója után Sorin Grindeanu.
A román szállításügyi miniszter bejegyzése szerint az immár Schengen-tagállam Románia és Magyarország együttműködéséről tárgyalt Szijjártó Péterrel a két ország közötti közlekedési összeköttetések javításában, illetve újak kiépítésében állapodtak meg.
Grindeanu az utóbbiak között említette a Szatmárnémeti-Óvári gyorsforgalmi út összekapcsolását a M49-es magyarországi gyorsforgalmival, az Arad-Nagyvárad gyorsforgalmi út összekapcsolását az M44-es magyarországi autópályával, az Óbéba-Kübekháza közötti út, illetve a Csanád-Magyarcsanád közötti Maros-híd megépítését.
Cseke Attila fejlesztési miniszter úgy fogalmazott közösségimédia bejegyzésében: „Szijjártó Péterrel egyetértettünk abban, hogy az RMDSZ kormányzati szerepvállalása segíteni fogja a két ország, Románia és Magyarország jószomszédi kapcsolatát, Magyarországnak pedig kulcsfontosságú szerepe volt abban, hogy Románia csatlakozott a schengeni övezethez.
Azokról a fejlesztési eszközökről tárgyaltunk, amelyeket a fejlesztési minisztérium működtet, és amelyek mindkét ország fejlődését szolgálják, ilyen a határmenti, Románia-Magyarország finanszírozási program. ”
Hírszerkesztő
(Videó, fotók:a politikusok facebook-oldalai)