Vidék

Hullócsillagok nyomában Sándorhomokon

2025.08.12 - 14:07
Az augusztusi hulló csillagokat várják, bámulják és fogadják szombat este a Kováts-kúriában.

Idén is bárki átadhatja magát a csillaghullás varázsának.

Augusztus közepén a Perseus-csillagkép környékéről fénylő nyilak záporoznak a Földre – mi pedig hanyatt dőlünk és titkos kívánságainkkal töltjük meg az univerzumot.

(Fotó: freepik.com / standret)

Igazi nyári élmény az augusztus kihagyhatatlan programja, a hullócsillagok kémlelése. A Kováts-kúria területén évről évre izgalmas programokkal és tartalmas kikapcsolódással köszöntik házigazdák, szervezők és vendégeik ezt a különleges éjszakát.

Csillagok alatt

Augusztus 16-án szombaton, a kúria hátsó kertjében mindenki közösen figyelheti majd, ahogy az égbolt éjszakai arcát mutatja, és a Perseidák meteorraj fénycsóvái átszelik a nyári égboltot megosztva velünk a világegyetemen átvezető útjuk egy rövidke szakaszát.

A rendezvény programjai augusztus 16-án szombaton 18:00 órától kezdődnek. A pokrócokon hanyatt dőlős csillagles előtt kézműves foglalkozás, akusztikus hangjáték és a témához kapcsolódó asztrofotó-kiállítás is lesz.

(Fotó: freepik.com / wirestock)

PROGRAM:
18:00 - Készíts egyedi bögrét! - kerámiabögre festése (amíg a készlet tart)
19:00 - Asztrofotó-kiállítás a nagykárolyi Vasile Vénig László fotóklub közreműködésével
20:30 - Constantin Anderco Sr. & Costi Jr. & special guests akusztikus koncert, ahol a zene generációkat és történeteket kötnek össze.
22:00 - Beszélgessünk csillagképekről! - kötetlen beszélgetés Vajda Bécivel a csillagos égbolt alatt
22:00 - Tábortűz és csillagles a kúria hátsó udvarán

Hírszerkesztő
 

Ajánljuk még a témában:

Vidék

„Nem kőépítmény ez, hanem közösségi szellem” - KÉPGALÉRIA, VIDEÓ

Sokan voltak kíváncsiak a sándorhomoki Berenczei Kováts Miklós kúriára, amelyet szombaton adtak át a közösségnek.
Vidék

Szombaton adják át a sándorhomoki kúriát

Június 20-án, délután két órakor, változatos kulturális műsorral kezdődik a sándorhomoki Berenczei-Kováts Miklós kúria átadási ünnepsége.
Vidék

„Nehéz idők erős embere volt.”

Leleplezték pénteken a Thoroczkay Sándor-emléktáblát Sándorhomokon.