Hullámzó teljesítmény, itt a két pont

2016.11.30 - 21:27

Az első félidő végén, illetve a második felvonás elején nyújtott teljesítménynek köszönhetően győzte le szerdán a VSK a vendég Siriust.

Nem nyújtotta az eddigi legjobb teljesítményét a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata, de fontos két pontot tartott itthon a Marosvásárhelyi Sirius elleni bajnoki mérkőzésen.

Szerdán délután a hetedik fordulóból elhalasztott bajnokit pótolták a lányok a szatmári Both Katalin Sportteremben. A papírforma hazai sikert jósolt, viszont ez nem volt oly egyértelmű, ahogy azt a szatmári szurkolók várták volna. Igaz, Jose Araujo vezetőedző egyik legjobbját, Kristina Balticot volt kénytelen nélkülözni, a szerb válogatott játékos ugyanis szombaton, a Kolozsvári U elleni meccsen súlyosan megsérült.

Baltic remélhetően december közepéig felépül, de addig a VSK-nak nélküle kell boldogulnia. Szerdán is nehezen hangolódott rá a meccsre a csapat, az első negyedet oda id adta a Siriusnak (14–16). Több alkalommal néggyel is vezettek a vendégek, majd Matea Tavic triplája végleg megfordította az állást (23–20), innen végig a VSK vezetett. Chastity Reed szabaddobásaival a 15. percben már hét pont volt a két csapat között (29–22), de a lendült pillanatok alatt elillant, három perc múlva ugyanis egyenlített a Sirius (29–29).

A szünetig sikerült visszaállítani a hét pontos előnyt (38–31), majd ugyanazzal a lendülettel a 22. percig tiznöt pontot tettek a lányok a két csapat közé (46–31). Steff Zakariás, a vendégek edzője időt kért, és ez meghozta a vásárhelyiek első pontjait a második félidőben, de Morgan Batey pontjaival a 25. percig tizenkilencre nőtt a szatmári előny (54–35). A következő öt perc a Maros-partiak 4–13-as sorozatáról szólt, amellyel felzárkóztak tízre a negyed végéig (58–48). Tavic újabb távoli találata ismét tizenhetet tett a két csapat közé a 32. percben (65–48), majd a pillanatnyi visszesés visszahozta a vásárhelyi reményeket.

Tear A Ja Nae Laudermill triplája után már csak tizenkét pont maradt a szatmári előnyből (36. perc, 71–59), két perccel később pedig Cherise Daniel hárompontosával maradt tíz pont a két csapat között (72–62). Ez a különbség már nem változott a meccs végéig, és ezzel az eredménnyel a VSK feljött a 7. pozícióba, míg a Sirius a 9. helyen maradt.

Szombaton 18 órától ismét hazai pályán játszik a VSK, az alapszakasz visszavágójának első fordulójában a Brassói Olimpia jön a Both Katalin-terembe.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, alapszakasz, 7. forduló

Szatmárnémeti VSK – Marosvásárhelyi Sirius 76–66 (14:16, 24:15, 20:17, 18:18).

VSK (pontok száma/lepattanók száma/gólpasszok): Reed (20/8/5), Adina Pop (2/0/1), Oláh (2/0/1), Szmutku (2/0/1), Ferenczi (12/6/1), Laza (5/3/9), Batey (18/14/3), Tavic (15/4/3). Vezetőedző: Jose Araujo.

Sirius (pontok száma/lepattanók száma/gólpasszok): Laudermill (14/3/3), Robinson (19/4/4), Lovász (6/6/0), Alina Pop (0/0/1), Radu, Gál, Daniel (10/4/6), Gregory (11/2/1), McCune (6/3/3). Vezetőedző: Steff Zakariás.

Fotók és szöveg: Pesek Attila