Huligán hollandok randalíroztak

2015.02.27 - 15:00

Egy héttel az után, hogy jelentős rongálásokat okoztak Roma belvárosában, a holland Feyenoord labdarúgó–csapat szurkolói ismét bekerültek a hírekbe.

Ezúttal műanyagbanánnal „kedveskedtek” Gervinhónak, az AS Roma színes bőrű futballistájának a két együttes csütörtöki Európa Liga–mérkőzésén. A rotterdami szurkolók készültek: több felfújható banánt is becsempésztek a mérkőzésre, az egyiket pedig sikerült is Gervinho irányába dobniuk a találkozó 38. percében. A játékvezető ezért átmenetileg leállította a találkozót. Nem sokkal később folytatódott a mérkőzés, de a második félidőben Mitchell te Vrede kiállítása után elszabadultak az indulatok. A hazai szurkolók mindent dobáltak a pályára, ami csak a kezükbe került. A mérkőzést ezért ismét megállította a játékvezető. A házigazda együttes egyébként éppen Gervinho góljának köszönhetően búcsúzott a további küzdelmektől.

Európa Liga, 16-od döntő, visszavágó

Dinamo Moszkva – Anderlecht 3–1 (Kozlov 47. perc, Juszupov 64., Kuranyi 90+5., illetve A. Mitrovics 29.; továbbjutott: a Dinamo Moszkva, 3–1-es összesítéssel)

Zenit – PSV Eindhoven 3–0 (Rondón 28., 67., Hulk 48.; tj.: a Zenit, 4–0-s összesítéssel, kettős győzelemmel)

Borussia Mönchengladbach – Sevilla 2–3 (Xhaka 19., T. Hazard 29., illetve Bacca 8., Vitolo 26., 79.; tj.: a Sevilla, 4–2-es összesítéssel, kettős győzelemmel)

Legia Warszawa – Ajax 0–3 (Milik 11., 43., Viergever 13.; tj.: az Ajax, 4–0-s összesítéssel, kettős győzelemmel)

Dinamo Kijev – Guingamp 3–1 (Teodorczyk 31., Bujalszkij 46., Huszev 75. – 11-esből, illetve Mandanne 66.; tj.: a Dinamo Kijev, 4–3-as összesítéssel)

Salzburg – Villarreal 1–3 (Djuricin 18., illetve Vietto 33., 76., G. dos Santos 79.; tj.: a Villarreal, 5–2-es összesítéssel, kettős győzelemmel)

Fiorentina – Tottenham 2–0 (Gomez 54., Szalah 71.; tj.: a Fiorentina, 3–1-es összesítéssel)

Internazionale – Celtic 1–0 (Guarín 88.; tj.: az Internazionale, 4–3-as összesítéssel)

Besiktas – Liverpool 1–0 – 11-esekkel: 5–4 (Tolgay Arslan 72.; tj.: a Besiktas, 1–1-es összesítés után 11-esekkel)

Everton –Young Boys 3–1 (Lukaku 25., 30. – az elsőt 11-esből, Mirallas 42., illetve Sanogo Junior 13.; tj.: az Everton, 7–2-es összesítéssel, kettős győzelemmel)

FC Bruges – Aalborg 3–0 (V. Vázquez 11., Oularé 64., Bolingoli–Mbombo 74.; tj.: az FC Bruges, 6–1-es összesítéssel, kettős győzelemmel)

Athletic Bilbao – Torino 2–3 (Iraola 44., De Marcos 61., illetve Quagliarella 16. – 11-esből, Maxi López 45+3., Darmian 68.; tj.: a Torino, 5–4-es összesítéssel)

Sporting CP – Wolfsburg 0–0 (tj.: a Wolfsburg, 2–0-s összesítéssel)

Olympiakosz – Dnipro 2–2 (Mitroglu 14., A. Domínguez 90. – 11-esből, illetve Fedeckij 22., N. Kalinic 90+2.; tj.: a Dnipro, 4–2-es összesítéssel)

Napoli – Trabzonspor 1–0 (De Guzmán 19.; tj.: a Napoli, 5–0-s összesítéssel, kettős győzelemmel)

Feyenoord – Roma 1–2 (Manu 57., illetve Ljajics 45+2., Gervinho 60.; tj.: a Roma, 3–2-es összesítéssel).