Hova lett a „megszokott” FC Olimpia?

2015.03.21 - 14:37

Eltűnt a szatmári legények játékából a küzdőszelem, szombaton egy olyan labdarúgócsapathoz hasonlított az FC Olimpia, mint amely most játszik először együtt. Meglett az eredménye, hiszen a szombati bajnoki meccsen az FC Olt Szatmárnémetiben nyert – ismét.

Felismerhetetlen volt a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapata szombaton, ugyanis szombaton egy nagyon alacsony színvonalú bajnoki mérkőzésen szenvedett vereséget a FC Olt Slatina csapatától. Akárcsak tavaly március 21-én, idén is ezen a napon szakított meg egy hosszú hazai veretlenségi sorozatot az olténiai együttes. Akkor is, most is egy unalmas találkozón szerzett három pontot az ellenfél. Csupán annyi a különbség, hogy akkor súlya volt a szatmáriaknál annak az elveszett pontoknak, idén viszont csak presztízsből kellett volna verni az FC Oltot. Ez nem sikerült, és a legkézenfekvőbb magyarázat, hogy a szatmári legények már ellazultak, mivel az eredménytől függetlenül az első hatban folyatják majd a bajnokságot. Másrészt Csik Tibor vezetőedző ismét változtatott a kezdő tizenegyen. Egyrészt kényszerből, Cosmin Iuhas és Adrian Sălăgeanu eltiltása, illetve Villand Róbert sérülése miatt, másrészt pihentetni kellett néhány alapjátékost a húzós hét után (három meccs egy hét alatt). Így alkalma volt a negyedosztályos elitligából szerződtetett Gabriel Cădarnak is, hogy debütáljon a másodosztályban, illetve helyet kapott a kezdőben Marius Ioniţă is. Svarckopf István a középpályán, Adrian Micaş a védelemben kezdett, a kapuban pedig hosszú kihagyás után visszatért Marius Şuta. Csik Tibi korábban többször is jelezte, hogy abban a szerencsés esetben van, hogy a huszonkét fős keretéből két, azonos képességű csapatot tudna felállítani. Talán kissé elhamarkodott kijelentés volt, ugyanis Ioniţă és Micaş teljesítménye nem ütötte a divíziós szintet, a középpályán és a támadójátékból pedig hiányzott az átütőerő.

Az első félidőben a 10. percig kellett várni az első veszélyes helyzetig, amikor Micaş kevés híján a saját kapujába fejelt egy mentés közben. Nem sokkal később viszont Bogdan Faur veszélyeztette Nuno Claro kapujánál. A semmiből jött a szatmáriak vezető találata: a 40. percben, az első Olimpia–szögleténél a Cădar által beemelt labdát Faur csúsztatta fejjel tíz méterről, az Olt portugál hálóőrét pedig annyira meglepte a helyzet, hogy a kapujába mentette a lasztit (1–0).

Szünet után alig tértek vissza a pályára a csapatok, a vendégek máris egyenlítettek: Marius Curtuiuş egy laza mozdulattal kezelte le a labdát, ezzel le is rázta magáról alvó védőjét, Ioniţát. Az Olt rutinos csatára egyedül maradt Şutával szemben, és tizenegy méterről nem hibázott (1–1). Két perccel később Cădar is mesterien kezelt le egy magas labdát az ellenfél tizenhatosán, de lövése erőtlen volt.

Már indult haza az elégedetlen közönség, amikor az Olt megadta a kegyelemdöfést: a csereként beállt 19 éves Florin Ştefan kerülte meg Florin Mureşant, majd bal oldalról, tizenhat méterről laposan lőtte ki Şuta kapujának hosszú sarkát (1–2).

„A rájátszásban azok a játékosok fognak játszani, akik megérdemlik és akik meghosszabbítják a szerződésüket – figyelmeztetett Csik Tibi a mérkőzést követő sajtótájékoztatón, aki elismerte, szombaton nagyon gyengén játszott a csapata. – Egyetlen pozitívként azt említhettem, hogy gyenge játékkal is tudtunk vezetni az első félidő után.”

“Biztos vagyok abban, hogy rányomta a bélyegét a meccs színvonalára, hogy nem volt tétje a találkozónak. Szerintem egy kiegyenlített mérkőzés volt, örülök, hogy mi nyertünk a végén” – mondta Daniel Oprescu, az Olt szakvezetője.

„Kértem a fiúktól, hogy ne vegyék félvállról a meccset. Profi játékosként kötelességük a legjobbat nyújtani a pályán. Ma viszont gyengén játszottak, de az ellenfél sem erőltette a játékot. Győztek, mert kihasználták a két hibánkat” – véli Csik Tibi.

Az alapszakasz jövő hétvégén ér véget, az Olimpia pedig a csődközelben levő Tatrangi Unirea vendége lesz. Az ezt követő hétvégén a rájátszás kezdődik.

Liga 2, 2-es Csoport, alapszakasz, 21. forduló

Szatmárnémeti FC Olimpia – FC Olt Slatina 1–2 (1–0). Gólszerzők: Faur (40. perc), illetve Curtuiuş (48.), Ştefan (88.).

FC Olimpia: Şuta – Mureşan, Ioniţă, Heil, Muntean, Cădar (Mărkuş 70. perc), Svraczkopf (Feier 70.), Micaş, Bic, Faur, Bujor (Selagea 87.).

FC Olt: Nuno Claro – Anghelina, Fâşie, Gligor, Giurcă, Ignea, Gheorghe (Morariu 85.), Bardu (Blănaru 60.), Căpăţină, Rogovneanu (Ştefan 74.), Curtuiuş.