Belföld

Hőségre és légköri instabilitásra, viharokra, jégesőre figyelmeztetnek a meteorológusok

2021.06.25 - 08:27

A narancssárga riasztás szerint Máramarosban, Erdélyben, Olténiában, Bánságban, a Körösök vidékén, Nyugat- és Észak-Munteniában, valamint Moldvában különösen súlyos légköri instabilitásra kell számítani, erős, 80-100 km/h-t meghaladó széllökésekkel, gyakori zivatarokkal, jégesővel.

A záporok hevesek lesznek, a csapadék mennyisége helyenként meghaladja a 35-50 l/négyzetmétert, és elszigetelten, különösen nyugaton, a középső területeken és a hegyekben a 70 l/négyzetmétert.

Az érintett megyék: Botoşani, Suceava, Neamţ, Bákó, Vrancea, Buzău, Kovászna, Hargita, Szatmár, Máramaros, Beszterce-Naszód, Maros, Brassó, Prahova, Dâmboviţa, Argeş, Giurgiu, Teleorman, Olt, Dolj, Vâlcea, Gorj, Mehedinţi, Szeben, Fehér, Kolozs, Szilágy, Bihar, Arad, Hunyad, Temes és Krassó-Szörény.

Emellett péntek délutántól szombat estig a légköri instabilitás fokozódik és kiterjed minden régióra. Viharok, heves esők és jégeső valószínű. Rövid időközönként a csapadék mennyisége helyenként meghaladja a 20-40 l/négyzetmétert.

Másrészt az ANM pénteken az egész országban fenntartja a hőségre és hőingadozásra vonatkozó sárga kódjelzésű figyelmeztetést. A hőmérséklet-páratartalom index (ITU) kiterjedt területeken meghaladja a kritikus 80-as egységet.

Olténiában, a Bánságban, a Körösök vidékén és Délnyugat-Erdélyben narancssárga jelzésű hőségriadó van érvényben, a levegő hőmérséklete elérheti a 35-38 fokot.

AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

A kutyákra is figyelni kell a hőségben

A nyári kánikula idején az emberek mellett az állatok, főleg a négylábúak is számos veszélynek ki vannak téve.
Szatmár megye

Tovább fokozódik a meleg!

Tizenegy erdélyi megyére másodfokú hőségriadó van érvényben pénteken, de az ország többi részében sem fázik senki.
Belföld

Több megyében is ítéletidő tombolt

Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában.