Hol volt eddig ez a csapat?

2016.04.16 - 14:57

Buhăescu immár három gólt szerzett két mérkőzésen, és mindezek hat pontot hoztak az Szatmárnémeti FC Olimpiának: a huși-i születésű 28 éves csatár szombaton két gólt szerzett az ellenfél kapujába, de Mărkuş is betalált, így a szatmáriak 3-1-re verték a kolozsvári vendégeket.

A vártnál simábban nyert szombaton a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapata a vendég Kolozsvári U ellen, ezzel a két együttes helyet cserélt a másodosztály 2-es Csoportjának alsóházában, a sárga-kékek pedig kikerültek a veszélyzónából.

Természetesen tapsot érdemelnek a fiúk, hiszen szombaton is elég jó, kombinatív játékot mutattak, viszont a kérdés mégis ott „motoszkál”: hol volt ez a csapat a tavaszi idény kezdetén, amikor ezzel a játékkal az első hat közé mehetett volna az Olimpia, most pedig nem kellett volna azért izgulni, hogy az együttes bentmaradjon a Liga 2-ben.

Szombaton egyébként remekül működött a támadásban a Mărkuş, Buhăescu kettős. Utóbbi már a 9. percben vezetést szerezhetett volna, de önzetlensége a közönség haragját is magára vonta: ziccerben, jobb oldalon futott be az ellenfél büntetőterületére, zavartalanul a kapura rúghatott volna, de inkább keresztbepasszolt, a labda viszont már nem jutott el Mărkuşig. Tíz perccel később viszont Buhăescu kárpótolta a szatmári közönséget. Ezúttal Mărkuş volt a kiszolgáló ugyanabból a helyzetből, mint az előbb a csapattársa, de ezúttal a laszti eljutott a „célzotthoz”, Buhăescu pedig védhetetlenült lőtte a labdát a hálóba a kapufa töve mellett (1-0).

A bekapott gól kicsit felrázta az ellenfelet: Ciupe lövése kevéssel célt tévesztett, de két perccel később a 17 éves Muruţan Băican kapujának a vinklijébe varrta a labdát tizennégy méterről (1-1). Az Olimpia visszaszerezte előnyét a szünet előtt: ezúttal Rus fordított vissza egy labdát jobb oldalról Buhăescunak, aki másodjára sem hibázott (2-1). A vendégek másodjára is egyenlíthettek volna, de a szatmárnémeti származású 20 éves Carlo Erdei huszonöt méteres lövését Băican a léc alol védte ki.

A fordulás után a kolozsvári csapat inkább a rombolójátékra rendezkedett be, csak Ciupe veszélyeztette a szatmári kaput. Túloldalt a 18 éves Kanaloş is erőre kapott, egyre több labdát szerzett meg, a 70. percben pedig távoli lövését nyújtozva védte Bolboaşă. Az utolsó negyed órában ráadásul emberhátrányba játszottak az „egyetemisták”, miután a bíró kiállította Butenat: Kanaloş szabálytalankodott vele szemben, amiért a játékvezető szabadrúgást ítélt a kolozsváriaknak és sárga lapot adott a szatmárinak. A 20 éves Buteannak viszont mindez nem lehetett elég, mivel gyomorszájon vágta Kanaloşt. A ploieşti-i Adrian Illyes piros lappal „értékelte” a forró fejű kolozsvári tettét, az Olimpia pedig a következő percben megszerezte a harmadik gólját: Mărkuş egyéni akcióját egy védhetetlen lövéssel zárta 16 méterről (3-1).

A zárás előtt a csereként idén második alkalommal játszó Ianc kapáslövéssel veszélyeztette még Bolboaşă kapuját, de az eredmény nem változott, így a lefújás után végre a tapsot is megkapta a hazai legénység szatmári közönségtől. Ezt Buhăescu már nem várta meg, aki a lefújás után az öltözőbe rohant anélkül, hogy megköszönje a szatmáriak tapsát.

„Valami mást kérdezzenek” – mondta Mircea Bolba, az FC Olimpia vezetőedzője a mérkőzést követő sajtótájékoztatón, amikor feltettük neki is a kérdést: hol volt ez a csapat a tavasz elején? „Gratulálok a fiúknak ezért a játékért. Odaadóan, lendületesen játszottak. Örülük, hogy Buhăescu azt a teljesítményt nyújta, amit várunk tőle. Reméljük sikerül folytatni ezt a jó sorozatot, nehéz meccs vár ránk, de győzni megyünk Vâlceára is. Alig várom, hogy találkozhassak Adi Dulceával” – folytatta a szakvezető, aki a csapat kispadján volt tíz évvel ezelőtt is, amikor Dulcea az Olimpia házi gólkirálya volt. Az egykori csatár most a CSM Râmnicu Vâlcea edzője.

„A szatmáriak motiváltabbak voltak. Nálunk nagyon sok minden történt az elmlt napokban, ami rányomta a bélyegét a játékozok teljesítményére. Bíztunk a felsőházba való szereplésbe, de ez nem jött össze, majd az edző is távozott, a klub csődközeli állapota pedig nagyon nyomaszt” – nyilatkozta Mihai Nădăban, a kolozsváriak nem hivatalos edzője. A csapatot ugyanis az egykori csapatkapitányuk, Szilágyi Zsolt készíti fel, viszont neki nincsenek meg a szükséges engedélyei, hogy bajnoki meccsen is irányíthassa a csapatát.

Az FC Olimpia sorozatban a második mérkőzését nyerte meg az alsóházban, és mindkét győzelem egy-egy pozícióval vitte feljebb a táblázatban. Április 23-án a csoportelső CSM Râmnicu Vâlcea otthonában játszik a legénység.

Kényszercsre

„Megállt az ütő” a szatmári közönségben 60. percben, amikor Lukács akaratlanul fejbe rúgta saját csapattársát, Villandot. „Kicsi” ezen a meccsen a csapatkapitányi karszalagot is megkapta. A második félidőben viszont egyszerre mozdult a labdára a 20 éves csapattársával, aki ollózni akart a pálya középén. Viszont telibe találta a 28 éves társát, aki arcát fogva rogyott a pályára. Mircea Bolba azonnal lecserélte a középpályást, akit az orvosok az öltözőben ápoltak. A szeme alatt szakadt fel a bőr, amit több öltéssel bevarrtak. A kapitányi karszalag ezútán Mihai Onicaşhoz került, akinek az édesapja, Marian az Universitatea szakmai stábjának a tagja.

KATTINTSON IDE ÉS NÉZZE MEG A MÉRKŐZÉSEN KÉSZÜLT FÉNYKÉPEKET!

Liga 2, 2-es Csoport, rájátszás, alsóház, 2. forduló

Szatmárnémeti FC Olimpia – Kolozsvári Universitatea 3-1 (2-1).

Gólszerzők: Buhăescu 21. perc, 44., Mărkuş 76., illetve Moruţan 35.

Kiállítva: Butean (75. perc - Universitatea).

FC Olimpia: Băican – Muntean, Onicaş, Tătaru, Ciul, Villand (Faur, 60. perc), Rus, Lukács, Kanaloş (Ianc, 76.), Mărkuş (Heil, 84.), Buhăescu. Vezetőedző: Mircea Bolba.

Univeritatea: Bolboaşă – Butean, Cardoş, Crişan, Ciupe, Boboc (Turcak, 68. perc), Erdei, Greu, Ursu, Moruţan (Berci, 80.), Zdroba (Vojtus, 56.). Vezetőedző: Szilágyi Zsolt.