Hitevesztett már a Recolta csapata

2017.05.06 - 21:31

Közel nyolcvan percen keresztül emberhátrányban játszott szombaton a Pusztadaróci Recolta labdarúgócsapata a Radnóti SK elleni harmadosztályos alsóházi rangadón, amelyet a Maros megyei alakulat simán nyert meg 3–0-ra.

Nem csak a harmadosztály, de az alsóházi rangadó szintjére sem nőtt fel szombat délután a Pusztadaróci Recolta labdarúgócsapata, amely simán vesztett a vendég Radnóti SK elleni találkozón.

Ritli Zoltán edző még a meccs előtt jelezte, hogy nagyon nehéz dolguk lesz, mivel két alapembere is sérült. Adrian Micaș nem, de a fia, Raul Rilti vállalta a játékot, azonban utóbbi hamar visszatért az öltözőbe. Igaz, vitatható volt az aradi játékvezető, Ionuț Vasile Nicoras szigora, aki a 13. percben kiállította a Recolta játékosát, aki a vendégek egyik ellentámadásánál utolsó védőként rántotta el a kapura törő ellenfelét. Az új szabályzat szerint ugyanis a bírónak nem kötelessége kiállítani a szabálytalankodó játékost, amennyiben 11-es ítélt azért, hogy ne hozza kettős hátrányba a szenvedő csapatot. Nicoras viszont vasszigorral ítélkezett, és kiállított Ritli Rault, illetve büntetőt adott a Maros megyeieknek. Az addig eseménytelen mérkőzés így egy csapásra érdekessé vált, ugyanis Mircea Ungur lazán értékesítette a tizenegyest (0–1).

A bekapott gól után próbálta kiegyenlíteni a mezőnyjátékot a zöld-fehér alakulat, de igazi veszélyt nem jelentettek Paul Crăciun kapujára. Sőt, a következő negyed órában a radnótiak akár háromra is növelhették volna előnyüket, de Ionuț Chețan ziccerből bombázott messze a kapu mellé, Ungur középre tartó lövését pedig Daniel Oșan védte. Fél óra után jött a Recolta első lövése, amelynél volt némi izgulni valója az ellenfélnek, de Andrei Mureșan labdája kevéssel célt tévesztett. A 21 éves srác egyébként alaposan ráijesztett mindenkire az első félidő utolsó pillanatában, amikor egy ütközés után rogyott a pályára és levegő után kellett kapkodnia. A játékosok azonnal a segítségére siettek, így szerencsére nem volt semmi komolyabb következménye az esetnek, viszont a folytatásban már nem tudta vállalni a játékot. Akkor azonban már kettővel vezetett a Radnóti SK: a 35. percben egy jobboldali támadásnál Ionuț Chețannak készítették le a labdát, aki közéről, tíz méterről már nem hibázott (0–2).

Szünet után úgy tűnt, hogy feléled a Reki játéka, hiszen a középkezdés után Mester Nándor az első támadásból kevés híján gólt fejelt. A kezdeti lendület pillanatok alatt alábbhagyott, így visszavette a kezdeményezést az ellenfél. Ionuț Chețan újabb lövésénél ismét szükség volt Oșanra, aki bravúrral védett szögletre, viszont a következő támadásnál Teban lövésénél tehetetlen volt a Reki kapusa. Viszont a radnóti játékos leshelyzetből szerzett gólja nem változtatta az eredményt.

Ismét játékba lendült a Recolta, de Raul Ștef, Thomas Goț által jobb oldalon vezetett támadásai ritkán értek végett veszélyes, kapura tartó lövéssel. A 70. percben Merster Nándi került ismét gólhelyzetben, és ha néhány milliméterrel magasabb lett volna, akkor fejjel beérte volna a középre ívelt labdát, hiszen zavartalanul érkezett az ötös szélére. Ez volt a daróci srác utolsó lehetősége ezen a meccsen, ugyanis Ritli Zoli a következő percben lecserélte Nándit bízva benne, hogy Daniel Popnak több szerencséje lesz. A csere viszont nem vált be. A folytatásban ugyanis Goț jelentett veszélyt, akinek lövése centikkel tévesztett célt, majd Vincze Dávid szabadrúgása után a felső lécről pattant ki a labda.

És mikor már mindenki elkönyvelte a radnótiak győzelmét, a vendégek még csavartak egyet a tőrön: a ráadás első percében Kovács Tihamér futott be bal oldalon zavartalanul a daróci tizenhatos területére, majd egy laza lábfejmozdulattal emelte a lasztit kapujából kimozduló Oșan felett (0–3).

Ezzel minimálisra csökkent a Recolta esélye, hogy a táblázatban feljebb kapaszkodjon a táblázatban. Kieső helyen áll az 5-ös csoportban, de nem kizárt, hogy a csapat maradhat a következő idényben is a harmadosztályban. Ez egyrészt attól függ, hogy a Liga 3-as hellyel rendelkező csapatok közül hányan vállalják a szereplést. Viszont a legfőbb feltétel, hogy a községnek lesz-e anyagi fedezet arra, hogy még egy évet lehúzzon a harmadosztályban? Az ifi játékosok felzárkózása tekintetében jó lenne, ha a 2017–2018-as szezonban is lenne legalább egy Liga 3-as csapata a megyének, ehhez viszont támogatás kell, amiből sajnos kevés jutott ki idén a Recoltának.

A bajnokság viszont még folytatódik egy hétközi fordulóval: szerdán 18 órától a Kudzsiri Metalurgistul vendégei lesznek a zöld-fehérek, szombaton délután pedig újabb alsóházi rangadó vár Rilti legénységre, hiszen a három pont távolságra levő Fugyivásárhelyi SK jön Pusztadarócra.

Liga 3, 5-ös csoport, 26. forduló

Pusztadaróci Recolta – Radnóti SK 0–3 (0–2).

Gólszerzők: Ungur 14. perc (11-esből), I. Chețan 35., Kovács 90+1.

Kiállítva: Ritli Raul 13. perc (Recolta).

Recolta: Oșan – Ștef, Vincze L., Ritli R., Ionescu, Vincze D., Șimon, Mureșan (Toma, 46. perc), M. Pop (Goț, 46.), Reszler (Egri, 39.), Mester N. (D. Pop, 71.). Vezetőedző: Rilti Zoltán,

Radnót: Crăciun – Cîndea, Teban, L. Chețan (Roman, 74. perc), Marian (Bîrseti, 46.), Balea, Bălaș (Stoica, 85.), Păcurar (Apolțan, 57.), I. Chețan, Ungur, Kovács. Vezetőedző: Nicolae Ghira.