Hihetetlen: oda a pályaelőny

2022.03.29 - 14:32

Semmit sem mutatott a pályán a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata abból, amiért a Nemzeti Liga alapszakaszát csupán két vereséggel a második helyen zárta, így a Kézdivásárhelyi SE, amely „másodhegedűsként” érkezett hétfőn Szatmárnémetibe, „prímásként” utazhatott haza.

cropped-vskKezdi

cropped-vskKezdi1
A bajnokság rájátszásának negyeddöntőjének első mérkőzésén az a csapat győzött  szatmárnémeti Both Katalin Sportteremben, amely jobban zárt a védekezésben, amely jobban szét tudta nyitni az ellenfél védelmét, amely pontosabban dobott, amely jobban koncentrált döntő pillanatokban, és az, amelyik jobban akarta hétfő este a győzelmet. Ez mind a Kézdivásárhelyi SE volt, hiszen a favorit SZVSK felismerhetetlenül gyengén játszott a két nyert mérkőzésig tartó párharc első felvonásában.

cropped-vskKezdi2-1

cropped-vskKezdi3-1

Vagyis, nagy gondban van Miguel Lopez edző alakulata, hiszen mindamellett, hogy elvesztette a hazai pálya előnyét, csütörtökön győzelmi kényszerben van, hiszen újabb vereség esetén az éremszerzési esélyek is elvesznek.
Nem telt le még egy perc sem a hétfői meccs kezdete után, az SZVSK már néggyel vezetett (4–0), majd két perc múlva öt pont volt közte (7–2). Ekkor még azt gondolhattuk, hogy sima ügy lesz a győzelem, viszont innen kezdődött a szatmáriak vesszőfutása. Antoinette Lewis és Debreczi Iringó fél perc alatt egyenlített (7–7), majd Ines Corda két triplája után a 7. perc elején már héttel vezetett a KSE (11–18). Lopez időkérése semmit sem segített, hiszen a vendég-fór a 9. percig kilencre nőtt (13–22).

cropped-vskKezdi4-4

cropped-vskKezdi6-1

A helyzet a második negyed elején sem változott, majd csak 15–26-os állásról kezdődött a hazai csapat felzárkózása. Igaz, ehhez kellett az is, hogy a vendégek kezdtek egyre idegesebben játszani a kétes bírói ítéletek miatt, így ők is egyre többet hibáztak. Aztán a 18. perc végéig Dora Ardelean két triplája után az SZVSK ismét vezetést szerzett (35–34), majd négyre növelte az előnyt a szünetig (39–35).
Fordulás után viszont három perc elég volt a háromszékieknek, hogy ismét fordítsanak (41–43). Egyszer még vezetett az SZVSK (47–45), viszont innen tovább már csak futott az eredmény után.

cropped-vskKezdi7-3
50–53-as állásról kezdődött az utolsó tíz perc, viszont a szatmári játékban nem volt benne a fordítás akarata. Egy pontra ugyan felzárkóztak, de az egyre higgadtabban játszó KSE tökéletesen irányított. Még az sem ijesztette meg a vendégeket, hogy Bara-Németh Beáta az ötödik személyi hiba után kipontozódott, ugyanis a helyére beálló 17 éves (!) Kozman Kriszta hamar felvette a meccstempót: labdát szerzett, kosárra dobott, majd a 33. percben a triplája ismét hat pontot tett a két csapat közé (52–58).

Kevesebb mint másfél perccel a vége előtt ismét felzárkózott egy pontra az SZVSK (65–66). Azonban Kozman volt az, aki újabb hármat eresztett meg a túl oldalon (65–69), majd ugyancsak ő lepattanót szerzett a védekezésben, és indította a csapata utolsó támadását, amit Welch Coleman két szabaddobásponttal zárt (65–71).

cropped-vskKezdi8-1
Ez maradt a végeredmény, a KSE pedig megérdemelten nyerte ezt a találkozót, és lépéselőnyből várhatja a csütörtöki folytatást. Ha nyerni tud hazai pályán, akkor óriási meglepetést okoz a Nemzeti Ligába, hiszen a hetedik helyről indulva mehet a bajnokság elődöntőjébe. Az SZVSK pedig óriási szégyent és csalódást okozva szurkolóinak második favoritként legfeljebb az 5. helyet csípheti el a bajnokság végén.

NŐI KOSÁRLABDA, NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS

Szatmárnémeti VSK – Kézdivásárhelyi SE 65–71 (15:22, 24:13, 11:18, 15:18)

VSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Miljana Dzombeta (21/2/6), Dora Ardelean (13/3/0), Sparkle Taylor (14/6/2), Katarina Vuckovic (0/9/3), Biszák Boglárka (2/1/0) – Fodor Márta (9/2/0), Paloma Cucu (2/5/0), Aikaterina Sotiriou (4/5/0). Vezetőedző: Miguel Lopez.

KSE (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Welch Coleman (13/1/11), Debreczi Iringó (14/10/3), Ines Corda (14/5/4), Bara-Németh Beáta (5/6/0), Antoinette Lewis (12/18/3) – Jocelyn Taylor (5/2/0), Kozman Kriszta (8/2/0), Tuchilus Kriszta. Vezetőedző: Ljubomir Kolarevic.

Futball: Rangadót játszik hazai pályán az Olimpia VSK

A román labdarúgás Liga3 alapszakaszának utolsó fordulójában, szombaton otthon játszik a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub csapata, a vendég a 10-es csoport éllovasa, a Zilahi SCM.