Hideg zuhany Baloteşti-en

2017.08.26 - 14:47

Nem megy idegenben a játék a Szatmárnémeti FC Olimpia legénységének, a bajnoki nyitányon jegyzett bukaresti 0–1 pedig csak a szerencsén múlt. Legalábbis ezt a következtetést lehet levonni azután, hogy a szatmári csapat az egy héttel ezelőtti mioveni-i 3–0 után, múlt szombaton 2–0-ra kapott ki a sereghajtó CS Baloteşti otthonában.

Selymes Tibor vezetőedző is elismeri, sok kívánni valót hagy maga után a csapata idegenbeli játéka. Habár szombaton jól kezdett az Olimpia, mezőnyfölényben is játszott és semmi sem vetítette előre, hogy a hazaiak simán behúzhatják ezt a meccset. Fél óra után viszont szétesett a szatmáriak játéka. Hiába volt veszélyes addig az Olimpia a hazai kapura, az eredmény csak azután változott, miután a Baloteşti első veszélyesebb helyzetét vezette Florin Muntean kapujára: Olivier Lusamba akart lekezelni egy labdát a saját 16-osán belül, amikor Marian Gojnea lépett előre és szerelt, a francia játékos pedig ezt követően az ellenfél lábát rúgta el a laszti helyett. A bukaresti Florin Miron játékvezető 11-est ítélt, amelyet Alin Pătraşcu higgadtan értékesített (1–0). Selymes még szünet előtt lehozta Saadaoui Ayoubot, aki múlt szerdán, a Hermannstadt elleni bajnokin is a csapat leggyengébbje volt, de a helyére felálló Szász Tamás sem villogott. A szatmári helyzetek erőtlenek voltak, viszont a hazaiak a hajrában megadták a kegyelemdöfést: Eugen Nica futtatta meg Dănuţ Ciubucot, aki ziccerből nem hibázott (2–0). A ráadás percekben Adrian Hurubei kiállítása miatt emberhátrányba maradt az ellenfél (a Baloteşti játékosa alpári módon szidta a bírót), de az Olimpiának ez már mindegy volt, hiszen a hátra maradt két perc a szépítésre sem volt elég.

„Az első 25-30 percben nagyon jól játszottunk, nem is volt helyzete az ellenfélnek. Utána nem értem miért, de összeesett a játék. Én sem értettem mi történt. Nem értem ezt a pszichés összeesést. Ez a fiatalság és a tapasztalatlanság átka, hogy pánikban esnek, ha az ellenfél veszélyt jelent a kapura. Idegenben még messze állunk attól a játéktól, amit várok tőlük” — mondta lapunknak a mérkőzés után Selymes.

Az Olimpia szeptember 2-án idehaza folytatja a bajnoki szereplést, a CS Afumaţi lesz az ellenfél.

A szombati mérkőzés után az Olimpia visszacsúszott a táblázatba két pozíciót és a 13. helyen áll, míg az idénybeli első győzelmét jegyző Baloteşti egy helyet javított és a tizenhatodik.

Liga 2, 5. forduló

CS Baloteşti – Szatmárnémeti FC Olimpia 2–0 (1–0).

Gólszerzők: Pătraşcu (36. perc – 11-esből), Ciubuc (77.).

Baloteşti: Iordan – Filip (Mirescu, 82. perc), Marciuc, Răuţă, Dedu, Gojnea, Ion, Coman, Ciubuc, Pătraşcu (Hurdubei, 67.), Nica (Suciu, 78.). Vezetőedző: Laurenţiu Diniţă.

Olimpia: Fl. Muntean – Hlinca, Copaci (Ben Khalifa, 68. perc), V. Pop, Rus, Duruş (Bura, 58.), Miholca, Lusamba, Mureşan, Brata, Ayoub (Szász, 38.). Vezetőedző: Selymes Tibor.