Hibátlanul menetelnek a pusztadaróciak

2020.03.08 - 20:38

Nem hibázott a labdarúgó Liga 4 három csoportjának első két csapata az elmúlt hétvégi fordulóban: az A- és B-csoportokban az idénynyitón Avasfeslőfalu, az Olimpia, a Pusztadaróc és a Pálfalva is behúzta a kötelezőt, míg a C jelű szériában a VSK és a Victoria sem hibázott.

Az A-csoport első tavaszi meccsein megszületett az első meglepetés is: a széria harmadik legjobbja, az Avasfelsőfalui Energia hazai pályán kapott ki az Apai Victoriától. Az avasiak a gyenge játék ellenére egy ikszet is kihúzhattak volna, azonban öt perccel a lefújás előtt Mircea Szilágyi megtalálta az apaiak győzelmét hozó gólját (0–1).

A győzelem ellenére az apaiak veszettek egy helyet a táblázatban, mivel az őket követő turciak szett-nullra győztek Sárközújlakon.

Nem tudta kihasználni az avasfelsőfaluiak botlását a mikolai alakulat, ugyanis Batizon döntetlent játszottak. Megléptek viszont a táblázat élén az avasújvárosiak és az Olimpia, miután sima győzelmeket jegyeztek Lázáriban, illetve Halmiban.

A B-csoportban a Pusztadaróci Recolta ott folytatta, ahol abbahagyta: hétvégén Szamosdarán az óváriakra számolt rá, és ezzel továbbra egyetlen csapatként a megyei mezőnyben százszázalékos teljesítményt nyújt.

Az óváriak vereségét kihasználva a szamosdobiak feljebb kapaszkodtak a táblázatba, de a Decebalon ikszelő béltekiek is egy pozíciót javítottak a tabellán.

A pálfalviaknak nem volt egyszerű dolguk a bábcai nehéz pályán, de végül hozták a kötelezőt, és ezzel pontszámban kiegyenlítette a hétvégén még „szabadságoló” kismajtényiakat.

A C-csoportban kisebb meglepetésre Erendréd otthon kapott ki Csomaköztől, míg a szaniaszlóiak otthon tartották mindhárom pontot a Kaplonyi AS elleni meccsen. A két éllovas, a Szatmárnémeti VSK és a Nagykárolyi VSK Victoria is nyert, viszont utóbbiak egyre növelik gólkülönbségüket (+77), így hamarosan beérhetik a +82-nél tartó szatmárnémetieket.