Hibátlanok a román csapatok, búcsúzott a Fradi és a Győri ETO

2014.07.25 - 09:42

A labdarúgó Európa Liga csütörtöki játéknapja után mindkét romániai együttes, a Kolozsvári CFR és a Petrolul Ploieşti is továbbjutott a sorozat harmadik fordulójából, míg a magyarországi csapatok közül csak a Diósgyőri VTK-nak sikerült továbblépnie.

A Kolozsvári CFR és a Petrolul Ploieşti is továbbjutott a labdarúgó Európa Liga harmadik fordulójába, így a következő körben az összes román élvonalbeli együttes érdekelt lesz. Mint ismeretes, a Bajnokok Ligájában a Steaua, az EL-ben pedig a CFR és a Petrolulhoz csatlakozik majd az Astra Giurgiu.

A kolozsváriak a múlt heti, hazai gólnélküli döntetlen után utaztak a szerb Jagodina otthonába. Miriuţa László vezetőedző legénysége a hajrában szerzett góllal vívta ki a továbbjutást: a 81. percben Guima lövése a védőfalról pattant vissza a CFR játékosa elé, de a második próbálkozásra már nem hibázott és megszerezte a párharc egyetlen, és a továbbjutást jelentő találatát.

A Petrolul a Flamurtari elleni párharc első mérkőzését 2–0-ra nyerte meg, ennek tudatában kissé vakációs hangulatban játszott csütörtökön Albániában Răzvan Lucescu vezetőedző legénysége. A gyenge színvonalú mérkőzésen a hazaiak a 37. percben vezetést szereztek Lena révén, de a Petrolul a következő akcióból, Teixerira révén azonnal válaszolt. Így ismét leült a mérkőzés, de a hajrában De Lucas (83. perc), majd Priso (90. perc) is betalált, így a ploieşti-i alakulta kettős győzelemmel jutott tovább.

Jövő csütörtökön a Petrolul és az Astra is hazai pályán kezd a Viktoria Plzen, illetve a Slovan Liberec ellen, míg a CFR a Dinamo Minsk otthonában folytatja az EL–szereplést.

A magyarországiak viszont már csak „kettesben” maradtak, ugyanis az EL–selejtezők csütörtöki játéknapja után búcsúzott a további küzdelmektől a Ferencváros és a Győri ETO FC is. A Rába–partiak a múlt heti hazai 3–0-s vereség után csütörtökön 1–0-ra nyertek a Svédországban, az IFK Göteborg otthonában, viszont mindez kevés volt a továbbjutáshoz. A győriek ráadásul fél órán keresztül emberhátrányban játszottak Rudolf kiállítása miatt, de kicsivel később Andric góljával vezetést szerzett Horváth Ferenc együttese, de ez a találat csak a szép búcsúra volt elég.

A Ferencváros ezzel szemben kettős vereséggel búcsúzott: a HNK Rijeka a horvátországi 1–0-s győzelem után Budapesten is nyerni tudott, ezúttal 2–1-re verte Thomas Doll vezetőedző csapatát.

Az EL-ben az egyetlen továbbjutó a Diósgyőri VTK együttes: a borsodiak elméletileg már múlt héten, Bulgáriában kivívták a továbbjutást a 2–0-s győzelemmel, de a csütörtöki visszavágóra elszántan érkezett a Liteksz Lovecs. A lendületesen és mezőnyfölényben játszó vendégeket még az sem lombozta le, hogy a hazaiak szereztek vezetést, az Okukával szemben elkövetett szabálytalanságért megítélt büntetőt Gosztonyi helyezte a kapuba. A 80. percben Jordán góljával egyenlítettek, majd öt perccel később Okuka felesleges szabálytalankodása miatt büntetőből is eredményes volt a kolumbiai támadó, így a Liteksznek egy találat kellett még a továbbjutáshoz. A Diósgyőr végül kihúzta újabb kapott gól nélkül, így Szivics Tomiszláv együttese készülhet a harmadik forduló mérkőzésére, amelynek továbbjutói már a főtáblára kerülésért harcolhatnak. A DVTK ellenfele az orosz Krasznodar lesz, az első mérkőzést hazai pályán játssza jövő csütörtökön, a visszavágót pedig egy héttel később rendezik.

A diósgyőriek mellett a BL–résztvevő Debreceni VSC–Teva érdekelt még az európai kupasorozatokban.

Európa Liga–selejtező, 2. forduló, visszavágó

Jagodina – Kolozsvári CFR 0–1 (továbbjutott: a CFR, 1–0-ás összesítéssel)

Flamurtari – Petrolul Ploieşti 1–3 (tj.: a Petrolul, kettős győzelemmel, 5–1-es összesítéssel)

Diósgyőri VTK – Liteksz Lovecs 1–2 (tj.: a DVTK, 3–2-es összesítéssel)

IFK Göteborg – Győri ETO FC 0–1 (tj.: az IFK, 3–1-es összesítéssel)

Ferencvárosi TC – HNK Rijeka 1–2 (tj.: a Rijeka, kettős győzelemmel, 3–1-s összesítéssel).