Belföld

Hétvégén tizenkétszer riasztották medvék jelenléte miatt a hatóságokat

2021.07.12 - 09:25

A tájékoztatás szerint Tusnádfürdőn, Borszéken és Maroshévízen bukkantak fel több ízben a medvék. A helyszínre kiérkező hatóságoknak az esetek zömében sikerült visszaterelni a nagyvadakat az erdőbe, Borszéken azonban a csendőrök helyszínre érkezésekor az állat már nem volt ott.

Szombat éjjel Tusnádfürdőn a vasútállomás peronján járkált egy anyamedve a bocsaival. Az állatokat visszakergették az erdőbe, de ugyanazon a éjszakán egy férfi jelezte az 112-es számon, hogy egy helyi szálloda konyhájában medve van, bocsokkal. Az állatokat egy rendőrökből és csendőrökből álló csapat távolította el az épületből és terelte el az erdő irányába.

Maroshévízen többen jelezték, hogy medve kel át a Maroson és bemegy az emberek udvarára. A hatóságok kisiettek a helyszínre, végül a nagyvadat sikerült elkergetni.

A hatóságok kérik a lakosságot, hogy körültekintően tárolják a háztartási hulladékot, és ha medvét látnak, azonnal hívják az 112-es számot, ne közeledjenek az állathoz és ne etessék azt.
AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Vadászati és járványügyi válságkezelés: fokozott készültség Szatmárban

A szatmári hatóságok és vadásztársaságok közös fellépést terveznek az afrikai sertéspestis és a veszettség terjedése ellen, miközben a medveállomány növekedése is aggodalmat kelt a szakemberek körében.
Szatmár megye

Megkezdődött a tavaszi nagyragadozó-számlálás

A barnamedve-, a farkas-, a hiúz- és a vadmacska-populáció számára kíváncsiak az illetékes hatóságok.
Belföld

Befogták az Argeş megyében kilőtt medve egyik bocsát

Befogták annak a három medvebocsnak az egyikét, amelyeknek az anyját kilőtték, miután múlt héten a Transzfogarasi út egyik parkolójában halálosan megsebesített egy, őt etetni akató olasz turistát.