Hétfőn dől el a bajnoki cím sorsa

2013.05.09 - 13:47

Kiegyenlített a küzdelem a női kosárlabda Nemzeti Liga döntőjében, ugyanis a bajnoki cím győztesére csak az ötödik mérkőzés után derül fény.

A három nyert meccsig tartó párharc első két, târgoviştéi összecsapásán a helyi CSM, majd a vendég Aradi ICIM győzött egy–egy mérkőzésen. Az elmúlt napokban Aradon folytatódott a küzdelem, ahol az ICIM, szerdán pedig a CSM nyert, így 2–2 az állás, a mindent eldöntő meccset pedig hétfőn rendezik a dâmboviţai településen, a címvédő otthonában.

Ezzel gyakorlatilag igazolódik a szakemberek véleménye, miszerint az idei volt az eddigi legkiegyenlítettebb szezon. Az elődöntőben és a helyosztókon is az utolsó meccsek döntöttek a győztes kilétéről. Mint ismeretes, az aradiak a harmadik összecsapás után küldték a kisdöntőbe a Szatmárnémeti VSK-t, de a Gyulafehérvári CSU is a minden eldöntő találkozóig vitte a CSM Târgovişte elleni elődöntőt. A kisdöntőben a VSK a harmadik találkozó után verte a CSU-t, a fináléban pedig az ötödik meccset fogják játszani hétfőn. Ugyanakkor az alapszakaszban a Sepsiszentgyörgyi Sepsi–SIC és a BCT Alexandria is erős csapatnak bizonyult, ők osztóznak a tabella 5., 6. helyén.