Belföld

Hét százalékkal nőtt a romániai áramfogyasztás a tavalyi eső félévhez képest

2021.08.12 - 08:07

Az INS adatai szerint az idei első félévben Románia 3587,3 millió kWh elektomos energiát exportált, 1037,1 millió kWh-val többet, mint a múlt év azonos időszakában.

A megtermelt árammennyiség 34,22 milliárd kWh volt 2021 első hat hónapjában, 3,04 milliárd kWh-val több, mint a tavalyi első félévben. A hőerőművek 10,69 milliárd kWh, a vízierőművek 10,5 milliárd kWh, a cernavodai atomerőmű 5,32 kWh elektromos energiát termelt az első félévben.
AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Tisztázta a helyzetet az energetikai piacon az ANRE

Zéró tolerancia a spekulatív projektekkel szemben, a hálózat-fejlesztési projektek garanciáját 5%-ról 20%-ra emelte a hatóság.
Belföld

ePIDS: nem lehet a villanyszámlát befizetni

Több szolgáltatónál is baj van az informatikai rendszerrel. Számlán a az elektromos áram támogatása, de nem lehet érvényesíteni.
Belföld

Jó irányba mozdul el a napenergia-termelési szabályozás

Havi elszámolás, több címen való kompenzálás, a megtermelt értékkel gázszámla is törleszthető.