Hét éremmel jöttek haza a birkózók a tengerpartról

2013.09.01 - 16:16

Két arany–, egy ezüst– és négy bronzérem, illetve további hat döntős szereplés a Szatmárnémeti SK–Erdődi Cetate sportolóinak a mérlege a Mangalián rendezett korosztályos strandbirkózó bajnokságon.

A 15 éven aluli gyerekek hozták a két bajnoki címet: Marius Bulgăr a 30 kilogrammosok versenyében, Berei Lénárd pedig a 100 kilósok között bizonyult a legjobbnak. Ebben a korosztályban Raul Zarzu (26 kg) szerzett még bronzérmet, míg Marian Zaha (32 kg), Cătălin Dângă (42 kg) és Andreea Bulgăr (65 kg) döntősként az 5. helyen zártak.

A 18 éven aluliak megmérettetésén két szatmári bronzérem született: Cătălin Dângă (42 kg) ezúttal nem hibázott a negyeddöntős meccsen és a harmadik helyen zárt. A dobogó harmadik fokára állhatott fel Szabó Krisztián (76 kg) is, Ovidiu Lăpuşte (70 kg) pedig az ötödik helyen zárt a kadettek versenyében.

A juniorok hozták vasárnap az ezüstérmet: Érseki Szabolcs a +80 kilogrammos súlycsoportban a fináléig menetelt, ahol vereséget szenvedett, így csak a második helyen zárt. A –80 kilósoknál Norocel Barbul szerzett bronzérmet, míg Szabó Krisztián az 5. lett, a 70 kilogrammosok között pedig Claudiu Blaga a 7. lett.

A Tudor Barbul, Szabó Ferenc edzőpáros ezúton is köszöni az erdődi, illetve a krasznaterebesi helyi önkormányzatok támogatását.