Hengereltek a lányok

2021.02.26 - 17:50

Az aradi „buboréktornán” folytatja a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a bajnokságot, az első visszavágómérkőzésen pedig simán nyert Román Kupa ezüstérmes Kolozsvári Universitatea ellen.
Korine Campbell és Claudia Cuic gyors pontváltása után a második perc végén már 5–5-ös állást mutatott az eredményjelző. A következő öt percben szoros maradt az eredmény, de Bria Goss találatai négy pontot (16–20) tettek a két csapat közé. Az első szünetig felzárkózott a kolozsvári csapat (20–20), de a folytatásban a VSK másfél perc alatt visszatette a négy pontos fórt (20–24), majd a 15. percben Marina Solopovnak az ötödik nekifutásra megszerzett első triplája (23–28) lendületbe hozta a Miguel Lopez edző alakulatát. Feljavult a szatmáriak játéka, és védekezésben is jobban zártak, így az ellenfél tíz percen keresztül csak Ruxandra Chiș pontjait jegyezte.
A szünet sem vágta el a VSK lendületét, a 24. percben Alexandra Uiuiu triplája szakította meg a szatmáriak 19–0-s sorozatát (26–43). Ez sem vett vissza a VSK játékából, Claudia Cuic is jelentősen feljavította dobópontosságát, a legnagyobb különbséget pedig Adina Podar állította be, a 39. percben (36–65).
Szombaton a házigazda FCC Baschet UAV Arad ellen rangadót játszik a VSK, vasárnap pedig a sereghajtó Rookies Nagyvárad ellen levezető meccsel zárják a lányok az aradi „buboréktornát”.

NŐI KOSÁRLABDA, NEMZETI LIGA, 12. FORDULÓ

Kolozsvári Universitatea – Szatmárnémeti VSK  36–65 (20:20, 3:17, 8:15, 5:13)

Universitatea (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Korine Campbell (14/10/0), Andreea Fleșer (0/1/1), Alexandra Uiuiu (9/2/1), Ruxandra Chiș (9/6/3), Rashida Timbilla (4/8/2) – Alexandra Bobar (0/1/0), Bianca Stoica (0/3/0), Roxana Popovici. Vezetőedző: Iannis Koukos.

SZVSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Claudia Cuic (16/5/3), Erica Covile (15/7/3), Patricia Bright (22/1/0), Alina Podar (2/3/5), Bria Goss (6/8/2) – Carla Popescu (0/2/0), Kilin Tünde (0/1/0), Adina Pop (0/1/0), Szmutku Renáta (0/1/1), Teodora Neagu (0/3/0), Marina Solopova (3/4/2), Andreea Huțanu (1/3/1). Vezetőedző: Miguel Lopez.

Futball: Rangadót játszik hazai pályán az Olimpia VSK

A román labdarúgás Liga3 alapszakaszának utolsó fordulójában, szombaton otthon játszik a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub csapata, a vendég a 10-es csoport éllovasa, a Zilahi SCM.