„Helyzetgyakorlat” az Olimpiának

2015.02.05 - 11:40

Két felkészülési mérkőzést játszott szerdán Bihar megyei negyedosztályos csapatok ellen a másodosztályos Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapata a nyírbátori műfüves, normál méretű pályán.

A Nagyváradi Partium CSU ellen Faur három, Bujor kettő és Sălăgeanu egy találatával 6–1-re nyert a szatmári alakulat, a második meccsen viszont 2–1-re kikaptak a Váradszentandrási Crişul együttestől, a szatmáriak szépítő találatát Onicaş szerezte.

Csik Tibor vezetőedző lapunknak elmondta, elsősorban a második meccsből kell levonni a tanulságot, ugyanis egy sokkal erősebb ellenfél volt, mint a Partium alakulata. A váradszentandrásiak egy szögletből és egy ellentámadásból szereztek gólokat az első félidőben, majd az agresszív, szoros védekezést csak Onicaş tudta kijátszani, hogy megszerezze a szépítő találatot. „A Crişul elleni meccsből meg kell tanulni, miként kell játszani egy szoros, agresszív védekezéssel szemben. A bajnokságban tudni kell reagálni az olyan helyzetekre, amikor az ellenfél vezet” – értékelt Csik Tibi, aki hozzátette, a Partium CSU elleni mérkőzés is jó edzésnek bizonyult.

„Nagyon fontos ugyanakkor, hogy gólt rúgjunk. Ezért szükségünk van egy gólerős csatárra. A bajnokságban minden pont létfontosságú lesz, nem szabad meccset veszíteni. Már csak hat mérkőzésünk lesz a bajnokságban, és csak úgy tudunk bekerülni az első hatban, ha mindegyik meccset ponttal, pontokkal zárunk” – folytatta a szakvezető.

Az Olimpia keretéből csak Bălău és Csik Márk játszottak 45 percet, a többiek egy teljes mérkőzést kaptak. A kapuban a hálóőrök egyenként 60 percet védhettek, így Anca–Trip, Fila és Şuta is kaptak bizonyítási lehetőséget. Csik Tibi elárulta, körvonalazódik a tizennyolc fős alapkeret, de még vannak egyes esetekben kérdőjelek, ahol a játékos még nem mutatta meg tudása legjavát. Ugyanakkor várnak egy csatárt a csapathoz, ugyanis Denis Lemac visszatáncolt, de a két kolozsvári kiszemelttel sem sikerült megegyezni. Dan Băbuţ–Domuţa klubelnök ezzel kapcsolatban csak annyit árult el, hogy jelenleg másik két labdarúgóval zajlanak a tárgyalások, várhatóan szombaton mutatják be azt, aki aláírhat az egyesülethez.

A további felkészülési programot illetően Csik Tibi elmondta, csütörtökön és pénteken is rendes edzésprogram van, szombat reggel pedig Kisvárdára utaznak, ahol kétszer mérkőznek meg a nap folyamán az NB III. Keleti csoport második helyezettjével, a Várda SE csapatával. Onnan Nagyszalontára utaznak, ahol vasárnap 11 órától a Liga 3 5-ös Csoportjának 4. helyén tanyázó Váradszentmártoni CSC lesz az ellenfél, majd Temesvárra utaznak, ahol 17 órától a Temes megyei negyedosztály éllovasa, a Temesvári ASU Politehnica ellen játszanak barátságos meccset.

Felkészülési mérkőzések

Szatmárnémeti FC Olimpia – Nagyváradi Partium 6–1 (2–0). Szatmári gólszerzők: Faur 3 gól, Bujor 2, Sălăgeanu. FC Olimpia: Anca–Trip – Burlacu, Bălău, Ioniţă, Sălăgeanu, Micaş, Bic, Tilinger, Villand, Bujor, Faur; játszottak még: Cădar, Csik Márk.

FC Olimpia – Váradszentandrási Crişul 1–2 (0–2). Szamári gólszerző: Onicaş. FC Olimpia: Fila (védett még Şuta) – Munteanu, Mureşan, Heil, Iuhas, Svarczkopf, Chivari, Onicaş, Lukács, Feier, Tilinger.