Az önkormányzat, a civil szervezetek és a vállalkozói szféra közös összefogásának célja Szatmárnémeti négy marginalizált zónájának tartós fejlesztése a közösség aktív bevonása által.
Pénteken a Caritas központi székhelye (Szatmárnémeti, Lükő Béla utca) adott otthont „A Helyi Fejlesztési Stratégia kidolgozásának, valamint Helyi Akciócsoport létrehozásának előkészítése Szatmárnémeti municípiumban” elnevezésű projekt elindításának. A 2014–2020-as Emberi Erőforrás Operatív Programból finanszírozott projektet Szatmárnémeti Polgármesteri Hivatala ülteti majd gyakorlatba, a Szatmári Egyházmegyei Caritas Szervezettel és az OTP Consulting Románia Kft.-vel való együttműködésben, ez év szeptembere és novembere között. A projekt keretében Szatmárnémeti municípium 4 marginalizált zónájának: az Ostrovului, a Crângului, a Horea és a Toamnei övezetnek a fejlesztési stratégiáját dolgozzák majd ki. A stratégia a marginalizált zónákban élők valós igényeire, valamint a zóna fejlesztésében érdekelt faktorok javaslataira alapoz majd. A pénteki rendezvény célja a projektnek a helyi közösséggel való megismertetése, valamint az, hogy felkeltse az érdeklődést a kezdeményezés iránt.
A rendezvény kezdetén Florin Călin Criste projektmenedzser bemutatta a projektet, és felvázolta a pályázat főbb tevékenységeit. A Helyi Akciócsoport létrehozására, működésére, valamint a csoporthoz való csatlakozás feltételeire vonatkozó kérdésekre Huszti Mónika válaszolt, aki a Caritas szervezetet képviselte projektkoordinátori minőségében. Huszti elmondta, az önkormányzat, a kormány is rendelkezik különböző stratégiákkal, melyek a marginalizált személyek felzárkóztatására vonatkoznak, s közülük a leghasznosabbakat átveszik majd a saját tevékenységükbe. Az esemény egy, a projektre vonatkozó megbeszéléssel folytatódott, melyet Schupler Anette, a Szatmári Egyházmegyei Caritas Szervezet animátora moderált. Olyan témák kerültek feldolgozásra, mint egy Helyi Akciócsoport létrehozásának fontossága, szerepe, felelőssége és feladatai, továbbá az, hogy milyen módon járulhatnak hozzá az eseményen résztvevők az akciócsoport hatékony működéséhez. A jelenlévők (helyi intézmények és civil szervezetek képviselői, vállalkozók) nagy lelkesedéssel vettek részt a témák kibontásában, ezzel is bizonyítva, hogy reális lehetőséget látnak abban, hogy ez a projekt valóságos változást és fejlődést biztosít majd a 4 marginalizált zónában élőknek és az egész helyi közösségnek.