Házi feladat megoldva: győzelem Alexandrián

2021.12.12 - 14:28

Érvényesült a papírforma Alexandrián a hazai CSM és a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapatainak a mérkőzésén, és a vendég alakulat behúzta a két pontot, így a táblázatban is feljebb kapaszkodott.
Viszont a szombati meccsen a hazaiak alaposan ráijesztettek Miguel Lopez edző tanítványaira. A 3. percben ugyan 8–3-as szatmári vezetést mutatott az eredményjelző, azonban Mihaela Burcică és Alexis Pana tripláival a hazaiak egy perc alatt átvették a vezetést (9–8). A hatodik perc végéig a VSK visszatett négy pont előnyt (9–13), viszont többre nem volt képes. Cătălina Crăciunescu is betalált távolról, és a mérkőzésen először Alexandria kettővel vezetett (17–15). Sőt, az első negyed utolsó percében három pont is volt közte (19–16), és ezt az előnyt az első pihenőig meg is tudta őrizni a hazai csapat (21–18).
Jól jött a két perces szünet a VSK-nak, Lopez felrázta egy kicsit a lányokat, akik végre magasabb sebességi fokozatba kapcsoltak. Miljana Dzombeta és Sparkle Taylor pontjaival egy perc alatt fordított a szatmári csapat (21–23). Rákapcsolt Sierra Moore is, így a 15. percben, kilenc pontos VSK-fórnál (25–34) Mădălin Piperea időkéréssel próbálta elvágni a vendégek lendületét. Ez sikerült neki, viszont csak felzárkózni tudott az Alexandria, a második félidő ugyanis 35–39-es állásról kezdődött.
Mintha kicserélték volna a VSK-t a nagy szünetben, hiszen fordulás után két perc is elég volt, hogy tizenegy pontra meglépjenek az eredményjelzőn (35–46). A 26. percben beállított tizenhét pontos előny (37–54) némi nyugalmat hozott a szatmáriak keretébe, és bár kisebb hibák még mindig voltak a VSK játékában, ezt a különbséget az utolsó pihenőig tartani tudták (42–59).
A 37. perc végén Taylor pontjaival huszonhárommal vezetett Lopez csapata (52–75). Ez volt a legnagyobb különbség ezen a meccsen a két együttes között, a végeredményt ugyanis Biszák Boglárka találatai állították be (57–79).
Behúzta a VSK a két pontot, viszont a szombati találkozó teljesítményén javítani kell. 14-ből egyetlen triplát jegyeztek a lányok, az 51 közeli próbálkozásból is csak 31 talált be (61 százalék). Védekezésben viszont jól teljesítettek, hiszen kétszer több lepattanót gyűjtöttek be ellenfelüknél.
A mérkőzés legjobbja Taylor volt 27 pontos hatékonysággal, míg Stephanie Kostowicz dupla-dupla teljesítménnyel zárt (20 pont, 10 lepattanó).
Szombaton kissé könnyebb mérkőzés vár a VSK-ra, hiszen idehaza fogadja az utolsó előtti Rapidot.

NŐI KOSÁRLABDA, NEMZETI LIGA, 10. FORDULÓ

CSM Alexandria – Szatmárnémeti VSK 57–79

Alexandria (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Alexis Pana (10/1/0), Mihaela Burcică (3/3/5), Aleksandra Petrova (0/1/2), Renee Benally (13/4/0), Ioana Bota (0/2/3) – Andreea Mazilu (2/1/0), Cătălina Crăciunescu (9/0/4), Georgiana Voicu (0/1/0), Sorina Oinaru (0/2/0). Vezetőedző: Mădălin Piperea.

SZVSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Miljana Dzombeta (8/7/8), Fodor Márta (2/1/2), Katarina Vuckovic (6/5/1), Paloma Cucu (5/5/1), Stephanie Kostowicz (20/10/3) – Sierra Moore (8/1/1), Szmutku Renáta, Selena Kirberg (0/1/1), Anamaria Muraru, Dora Ardelean (2/4/1), Sparkle Taylor (24/9/3), Biszák Boglárka (4/1/1). Vezetőedző: Miguel Lopez.

Szabadnapos

Academia Phoenix CSU Simona Halep Konstanca.

Futball: Rangadót játszik hazai pályán az Olimpia VSK

A román labdarúgás Liga3 alapszakaszának utolsó fordulójában, szombaton otthon játszik a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub csapata, a vendég a 10-es csoport éllovasa, a Zilahi SCM.