Hazai siker a szatmári sakktornán

2013.01.14 - 14:34

Kiélezett küzdelem volt az első pozícióért a Chess Weekend no.12 elnevezésű szatmárnémeti sakkversenyen, végül Sorin Levay zárt az élen.

A Kudzsiri CSO színeit képviselő szatmárnémeti Sorin Levay nyerte meg az idei első szatmárnémeti pénzdíjas tornát, a Chess Weekend no.12 elnevezésű versenyt. Második lett a torna meglepetése, a Temesvári ISK sakkozója, Adrian Simion Sechereş, aki neves sakkmestereket utasított maga mögé, míg a házigazda Szatmárnémeti Voinţa SK sakkozója, Follert Gyula a negyedik lett a megmérettetésen. A harmadik helyen zárt a magyarországi licencszel versenyző Arghil Marchiş.

A Chess Weekend no.12 tornán a Voinţa SK-t öten képviselték, a Szatmárnémeti Unio SK sportolói közül tizenegyen nevezetek (közülük a legjobb eredményt Müller Wilhelm érte el, az 6. helyen zárt), míg a Szatmárnémeti LPS sakkozója, Rodrigo Tiago Florian Nilas a 18. lett.

A sakkozók egyébként már nevezhetnek egy újabb megmérettetésre, ugyanis január 31. – február 3. között zajlik majd a Tece Romania Grand Prix svájci rendszerű, hétfordulós nyílt verseny első fordulója. A 4500 lej összdíjazású tornán Ciprian Sorin Muntean, Páll Zoltán és Claudiu Govor látják el a bírói teendőket, az versenyigazgatói tisztséget pedig az egyik támogató képviselője, Petrică Costin tölti be. A versenyt a szatmárnémeti Német Ifjúsági Központban (Vasile Lucaciu utca 9-es szám) rendezik, a sorsolást pedig január 31-én, 16 órakor rendezik.

A tornával kapcsolatban (nevezési díjak, verseny lebonyolításának a menete stb.) bővebb felvilágosítás kapható Ciprian Sorin Munteantól, a 0744–868688, vagy 0724–497926-os telefonszámokon, illetve a [email protected] e-mail–címen.

Fotó: Ciprian Sorin Muntean