Hazai pályán vívhatja ki a továbbjutást a Fradi

2016.07.20 - 07:59

Győznie kell szerdán a Ferencvárosnak, hogy a Bajnokok Ligája selejtezőjének a következő körében is pályára léphessen. A klub vezetése szeretne egy Fradi – Salzburg találkozót jövőhéten.

Az albániai 1–1 után hazai pályán játszik a Ferencváros labdarúgócsapata a Bajnokok Ligája-selejtező visszavágóján, a Partizani Tirana ellen. Thomas Doll vezetőedző legénységének kötelezően győznie kell, hogy továbblépjen az első számú európai kupasorozatban, viszont ehhez a múlt hetinél egy határozottabb és eredményesebb focit kell produkálnia. Elbasanban többnyire a védekező játékra rendezkedett be a magyar együttes, viszont a hazaiak gólja éppen egy hatalmas védelmi hiba eredményezte, sőt, húsz perccel később egy hasonló hiba miatt majdnem rúgott még egyet a Partizani. A hajrában a csereként beállt Böde egyenlített egy szépségdíjas góllal, amely sokat számíthat majd a mai meccsen. Amúgy úgy tűnik, hogy a zöld-fehér sasok gólvágója lendületbe jött Elbasanban, ugyanis a magyar bajnoki nyitányon két találattal köszönt be a Haladás elleni 3–1-re megnyert meccsen.

A párharc megnyerése azért is különösen fontos, mert a BL-selejtező következő, harmadik fordulójában alulmaradó csapat már nem esik ki egyből, hanem átkerül az Európa Liga-selejtezőbe, amelynek utolsó körében a főtáblára kerülésért játszhat. A 3. BL-fordulóban egyébként az osztrák Red Bull Salzburg vagy a lett Liepaja lesz az ellenfél. A két együttes első, ausztriai mérkőzésén 1–0-s hazai siker született. Az FTC Labdarúgó Zrt. vezérigazgatója, Orosz Pál szerint még nincs lefutva az a mérkőzés sem, de örülnek egy Fradi – Salzburg találkozónak a következő körben. „Az egyik legnehezebb ellenfelet kaphatjuk, de ezzel semmi baj nincs, hiszen azt akartuk, hogy jó meccseket játszunk a Bajnokok Ligájában — mondta Orosz Pál a fradi.hu-nak. — Ehhez persze az is kell, hogy mi is továbbjussunk a Partizani ellen, nagyon remélem, hogy ez így is lesz.”