Hazai meccséről „maradt le” a Machester United, simán nyert a Juve

2018.10.24 - 02:38

Még sohasem veszített görög ellenféllel szemben a Bayern München, amely a keddit megelőző kilenc meccséből hetet megnyert, 27 gólt szerzett, és mindössze hármat kapott.

A gödörből kifelé igyekvő bajorok Athénban rögtön magukhoz ragadták a kezdeményezést. A tizenhatosig rendre eljutottak, de az utolsó passzok nem sikerültek, ha pedig sikerült odaérni, a játékosok hibáztak. A fordulás után az addig stabilan védekező AEK két nagy hibát is elkövetett három percen belül, ezt pedig kíméletlenül kihasználta a Bayern: előbb Javi Martínez húzott a kapuba egy lepattanót, majd szép összjáték végén Robert Lewandowski növelte közelről az előnyt (0–2).

A Bayern 100. idegenbeli sikerét érte el a német labdarúgásnak a BL-ben: ennek csaknem a fele, szám szerint 48 egyedül az ő nevéhez fűződik.

Az E-csoport másik mérkőzésén egyértelmű volt: amennyiben az Ajax nyerni tud hazai közönség előtt, akkor az amszterdami alakulat lép elő első számú esélyesként, hogy a Bayernnel együtt tavaszi BL-folytatásban reménykedjen. Vagyis, a Benfica utolsó esélyeit játssza, így ennek fényében zajlott a keddi találkozó: az első öt percben kész tűzijáték-parádét rendeztek a felek, a gól azonban elmaradt. De így sem volt izgalmaktól és helyzetektől mentes a találkozó. A ráadás percekben aztán jött Nusszair Mazraui, és a csoport élére lőtte a hollandokat (1–0). Az Ajax legutóbb 2006-ban szerepelt a BL egyenes kieséses szakaszában.

A Szalai Ádámot kezdőként bevető Hoffenheim története 11. európai kupameccsén is szerzett gólt – ezúttal hármat is –, sőt a második félidőben bő tíz percig vezetett is a Lyon ellen, mégis örülnie kellett, hogy nem vesztesen hagyta el a pályát. Így foglalható össze dióhéjban az F-csoport németországi, hat gólt hozó, fordulatos mérkőzése. A hazaiak első találatát a horvát világbajnoki ezüstérmes támadó, Andrej Kramaric szerezte, aki először volt eredményes a BL-ben. Ugyanakkor ő lett a Hoffenheim első játékosa lett, aki a nemzetközi színtéren duplázott (2–1). Memphis Depay góljával fordítottak a franciák. A holland válogatott támadó 2015 óta először talált be a BL-ben, akkor még a Manchester United játékosaként szerzett gólt (2–3). A Hoffenheim egyenlített, de továbbra is nyeretlen a BL-ben, s bár a helyzete nehéz, korántsem reménytelen a továbbjutásért folyó csatában. A Sahtar Donyeck ugyanis hazai pályán kikapott a Manchester City-től, így vélhetően az ukrán és a német együttes között fől majd el az Európa Liga-folytatást érő harmadik hely sorsa.

A City egyébként az első angol csapat lett, amely vendégként megverte a Sahtart, és ezzel rögvest átvette a vezetést az F-csoportban.

A Real Madrid kisebb meglepetésre csak egy góllal, 2–1-re verte meg hazai pályán a Viktoria Plzent, míg a Roma hazai pályán Edin Dzeko első félidei duplája után biztos sikert ért el a CSZKA Moszkva felett, 3–0-ra nyert a BL G-csoportjának harmadik körében.

A Real első gólját egyébként Karim Benzema rúgta, aki sorozatban a 14. BL-idényében talált be, ezzel csak Raúl és Lionel Messi dicsekedhetett korábban.

A H jelzésű csoportban úgy tűnik, hogy eldőlt az első hely sorsa, miután a Juventus lazán nyerni tudott a Manchester United otthonában. Igaz, az 1–0-s eredmény nem ezt mutatja, viszont a játék képét tekintve Jose Mourinho vezetőedző köszönetet mondhat, hogy az olaszok nem tömték ki csapatát. Az angolok csak az utolsó negyed órában jelentettek némi veszélyt a Juventus térfelén, de Pogba a kapufára csavart.

A találkozót egyébként a Nemzeti Sport találó mondattal foglalta össze: „Idejében érkezett a Juventus az Old Traffordra, ellentétben az ismét késve befutó hazaiakkal, és az első félidőben úgy tűnt, a meccsbe sem érkezett meg.”

A csoport másik mérkőzésén a két nyeretlen együttes csatája zajlott, és a helyzet a találkozó után sem változott. Michy Batshuayi révén a Valencia szerzett vezetést (0–1), a Young Boys azonban Guillaume Hoarau jóvoltából tizenegyesből válaszolt – ez volt a svájci csapat első gólja a BL-ben, egyúttal meglett az első pontja is (1–1).

Bajnokok Ligája, csoportkör, 3. forduló

E-csoport

AEK Athén – Bayern München 0–2 (Javi Martínez 61. perc, Lewandowski 63.)

Ajax Amsterdam – Benfica 1–0 (Mazraui 90+2. perc)