Hatvanöt ponttal nyertek Szatmáron a brassóiak

2015.11.20 - 15:04

A Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata 3 pontot szerzett az utolsó negyedben.

Az ötödik fordulóból elhalasztott mérkőzést pótolták pénteken a szatmárnémeti Both Katalin Sportteremben, ahol a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata újabb kiütéses vereséget szenvedett el. Ezúttal a Brassói Olimpián volt a sor, hogy rászámoljon Gamaleț Ibolya vezetőedző tanítványaira. A brassóiak nagyon gyengén kezdtek, így három és fél percnyi játék után a VSK vezetett 14–8-ra. Azonban a folytatásban hatalmasat változott a helyzet. A szatmáriak el sem jutottak az ellenfél palánkjához, de a saját kosaruk alatt is csak nézték, ahogy potyognak a brassói pontok. 14–28-as állásról kezdődött a második negyed, de a helyzet semmit sem változott, csupán az ellenfél növelte az előnyét. A szünetig 32-re (21–53), az utolsó pihenőig pedig 43-ra nőtt a for (25–68), a zárásra pedig földbe döngölték a VSK-t egy 3:25-ös tíz perces sorozattal.

A következő mérkőzését november 29-én játssza a szatmári alakulat. A 11. forduló mérkőzésén a Gyulafehérvári CSU lesz az ellenfél a Both-teremben.