Hátul jeles, elöl bukás

2013.03.19 - 20:46

A Szatmárnémeti VSK kosaras lányai annyira koncentráltak a védekezőjátékra a CSM Târgovişte elleni bajnokin, hogy a támadásban elfogyott az ihlet. Ezzel szorossá tették a keddi meccset, de kikaptak.

Nyolcpontos vereséget szenvedett a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata hazai pályán, a CSM Târgovişte elleni bajnoki mérkőzésen. A 21. fordulóból elhalasztott, és kedden pótolt találkozó már rosszul kezdődött: az Utahya Drye, Dara Kovacsevics, Khadijah Whittington, Anemarie Părău, Shanika Freeman ötössel kezdő VSK az első hét percben csak két pontot szerzett, még Dan Fleşeriu korai időkérése sem rázta fel a szatmáriakat. Igaz, túloldalt sem villogtak az ellenfél „milliós” játékosai (a CSM Târgovişte költségvetése legalább hatszor akkora, mint a VSK-é), és ugyanannyi idő alatt ők is csak tíz pontot szereztek. A pihenőig Freeman és Kovacsivics megrázták magukat, és a VSK felzárkózott egy pontra (9–10), viszont az első negyed vége a vendégeké volt (9–13). A folytatásban viszont feltámadt a hazai együttes, és a 16. percben már a VSK vezetett Drye pontjai után (19–18). Két perccel később már hárommal vezettünk (23–20), viszont Miljkovics és Robbins fordítani tudtak (23–25). A végére Orosz Andreea kettőből egy szabaddobást értékesített, így egy pont előnnyel kezdhette a második félidőt a Târgovişte. A 26. percben Szlimák Hajnalka triplája ismét visszahozta a reményeket (35–32), majd Whittington és Szlimák pontjaival először vezetett a VSK néggyel (41–37). Kettő maradt az előnyből az utolsó negyedre, viszont ez a tíz perc felért egy rémálommal a szatmáriaknak. A védekező játék továbbra is jól működött, viszont a VSK játéka többnyire ebben ki is merült: a támadást elrontott passzok, pontatlan dobások és tanácstalanság jellemezte. Másfél perccel a vége előtt (amikor már elveszettnek tűnt a játék) Părău felhozta háromra a csapatot (46–49), majd Robbins pontjai után gyors ellentámadásba indult a VSK. Azonban Kovacsevics, egyedül a kosár előtt, megijedhetett az adódó lehetőségtől és inkább megfordult, majd eladta a labdát. Ezzel gyakorlatilag véget ért a meccs, ugyanis Robbins ismét pontos volt, Părău újabb szabaddobás–pontjai már nem sokat számítottak. Ráadásul a vendégek egyik legértékesebb játékosa, Gabriela Mărginean még „betett két szabaddobást” zárásként, így 47–55-ös állásnál ért véget a meccs.

„Nem akartam, hogy elveszítsük ezt a meccset, de sajnos a két csapat között nagyon nagy a különbség. Mégis, sikerült megállítanunk őket a jó védekező játékosokkal, semlegesíteni tudtuk alapembereket, akik rendszerint ontják a pontokat. Sajnos érezhető volt a támadójátékunkon a félelem, reszketett a lányok keze az ellenfél kosara alatt” – mondta Fleşeriu, aki azt is sajnálja, hogy most sem sikerült megtörni a jeget, mivel a VSK még soha nem tudta legyőzni a Târgoviştét.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, alapszakasz, 21. forduló

Szatmárnémeti VSK – CSM Târgovişte 47–55 (9:13, 15:12, 17:14, 6:16).

VSK (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Ardeleanu, Drye (5, 3, 4), Orosz (1, 0, 0), Szlimák (5 – 1x3 pontos; 0, 0), Kovacsevics (8, 6, 0), Whittington (8, 13, 1), Părău (9 – 1x3; 3, 5), Freeman (11 – 1x3; 11, 1).

Târgovişte: Claudia Pop (0, 4, 2), Miljkovics (10 – 2x3; 1, 2), Matics (4, 8, 1), Tikonyenko, Robbins (16, 10, 0), Walker (4, 4, 1), Stoenescu (2, 1, 1), Ajavon (5, 3, 1), Mărginean (14, 6, 2).