Hátrányból álltak fel a fiúk

2022.03.20 - 12:35

Zsinórban hatodik mérkőzésén veretlen a Szatmárnémeti VSK labdarúgócsapata a Liga 3-ban, mivel az alapszakasz utolsó előtti fordulójában is pontot tudott szerezni Csik Tibor vezetőedző alakulata.  Két győzelem és négy döntetlen a szatmári legénység mérlege ez idő alatt, egy egy pontot pedig három élbojban levő csapattól hozott el (Nagybányai Minaur, Dési Someșul, Félixfürdői Lotus).
Szombaton a Váradszentmártonban a Félixfüdrői Lotus volt a vendéglátó, Csik legényei pedig abban bíztak, hogy a téli lendület megmarad az utolsó előtti forduló meccsére is. A csoport negyedik helyén álló bihariak viszont alaposan ráijesztettek az SZVSK-ra, az első negyed órában kétszer is átjátszották a védelmet, és így 2–0-ról kezdték a meccset. Ez jó pofon volt Csik-csapatnak, hiszen a folytatásban átvették az irányítást, és a kapujához szegezték az ellenfelüket. Vajda Roland, Alex Bonea és Cosmin Zamfir már az első félidőben szépíthetett volna, viszont a Lotusnak nagy szerencséje volt Beke Eduárddal, aki jó napot fogott ki, és bravúros védésekkel tartotta a két gól különbséget a szünetig.
Fordulás után viszont már ő is tehetetlen volt Ciprian Brata 20 méteres bal oldali, rövid sarokra tartó torpedójánál (2–1). A szépítő találat megadta a meccs alaphangulatát, és csak idő kérdésévé vált, mikor jön az újabb szatmári gól. Igaz, Cosmin Sîrbu, hat perccel azután, hogy csereként beállt, majdnem megviccelte az SZVSK-t: középpályáról emelt kapura, hiszen Ilyés Dániel nem állt a helyén, de hálóőr szerencséjére a labda a felső lécről kifele pattant. A folytatásban Zamfir, Kanalos Tony, Mihăiță Mureșan, Gabriel Cădar próbálkozásai sorra elakadtak a Bekén. A 81. percben végül megszületett a jól megérdemelt egyenlítő találat is: Kanalos végzett el gyorsan, röviden egy jobb oldali szögletet, Călin Vădan keresztlabdáját még menteni tudta a hazai védelem, azonban a 16-os vonalára kitett labdára Adrian Bura érkezett, aki laposan kilőtte Beke kapuját (2–2).
Több gól nem született: a hazaiaknak az egy pont elég volt ahhoz, hogy matematikailag is biztosítsák helyüket a playoff-csoportban, az SZVSK pedig nem akarta kockáztatni az értékes pontot, ami vélhetően sokat számít majd a végelszámolásnál.
Az alapszakaszt utolsó fordulóját szombaton rendezik, az SZVSK pedig hazai pályán fogadja a Nagysomkúti Progresult. A máramarosi alakulat most ismét átvette a 8. helyet a táblázatban a szatmáriaktól, viszont a pozíció sorsa a záró fordulóban, az Olimpia-Daniel Prodan Stadionban dőlhet el.
Az alapszakaszt követően kezdődik a rájátszás, az SZVSK az alsóházban fog játszani, de viheti magával az összes pontot, amit az alapszakasz tizennyolc fordulója során szerzett.
„Az eredménnyel részben elégedett vagyok, viszont a játék még mindig nem megy úgy, ahogy szeretném. Sajnos a befejezésnél sokat hibázunk. Viszont a pontok gyűlnek, összeadódnak. Ez is egy nagyon fontos pont” – mondta lapunknak Csik Tibor.

LIGA 3, 10-ES CSOPORT, 17. FORDULÓ

Félixfürdői Lotus – Szatmárnémeti VSK 2–2 (2–0)
Gólszerzők: Marian Arsene 8., Ștefan Meșter 15., illetve Ciprian Brata 48., Adrian Bura 81.
Lotus: Ed. Beke – Cr. Copil, T. Paublusztig, Al. Pintea, M. Arsene (79. Al. Jurcuț), Cr. Oros, M. Popa, P. Blăgea, R. Creț, Șt. Meșter (60. C. Sîrbu), Fl. Pop. Vezetőedző: Gheorghe Ghiț.
SZVSK: Ilyés D.– E. Dobrai (69. C. Vădan), R. Prodan, M. Mureșan, C. Brata, Vajda R. (46. Kanalos T.), Ad. Bura, R. Ziman (46. Zsiga E.), C. Zamfir, A. Bonea (69. D. Baior), G. Cădar (86. F. Ionescu). Vezetőedző: Csik Tibor.

Nagybányai Minaur – Nagyváradi AC 1910 1–0
Szilágysomlyói Sportul – Kolozsvári CFR 1907 II 3–2
Zilahi SCM – Dési ACS FC Someşul  1–0
Nagysomkúti Progresul – Luceafărul Nagyvárad 5–0

1. Nagybányai CS Minaur    17    12    3    2    55–20    39
2. Nagyváradi Atlétikai Club 1910    17    12    2    3    42–20    38