Hátrányba került Aradon a VSK

2013.04.18 - 10:54

Nagyon gyenge teljesítményt nyújtott szerda este Aradon a Szatmárnémeti VSK, a házigazda ICIM pedig tizenöt ponttal nyerte a három nyert mérkőzésig tartó bajnoki elődöntő első összecsapását. Vasárnap Szatmárnémetiben folytatódik a párharc, a VSK-nak egyenlíteni kell.

Vérszegény játékot mutatott be a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata szerda este Aradon, az ICIM elleni elődöntős párharc első mérkőzésén. A két nyert meccsig tartó küzdelemben így a Maros–partiak kerültek előnybe, Dan Fleşeriu tanítványainak ugyanis kötelezően győzni kell vasárnap este hazai pályán, ha sorozatban a harmadik idényben is a bajnoki címért akarnak küzdeni.

A szerdai játék viszont egyáltalán nem volt biztató a jövőre nézve. Ismét azt a csapatot láthattuk, amely az elmúlt hónapokban az „újraélesztőre” van kapcsolva: csak néha ad életjelet magáról. A borzalmas játék már az elején felütötte a fejét: az ICIM már 7–0-ra vezetett a 2. percben, amikor Szlimák Hajni révén megszülettek az első szatmári pontok. Az első negyed „Nip” Freeman triplájával zárult, de ez is arra volt elég, hogy csökkentse a VSK tetemes hátrányát (24–9). A folytatásban úgy tűnt, hogy magukhoz tértek a lányok, Nip, Szlimák, KD Whittington és Ane Părău pontjaival pedig tíz pontra közelítette meg a VSK az ICIM-et (34–24, 17. perc). Azonban a szünet után ismét visszaestek a lányok, játékukat ismét elrontott passzok és pontatlan dobások jellemezték. Így az aradiak három perc alatt, lazán huszonegyre növelték előnyüket (47–26).

Az utolsó negyedben megélénkült egy kicsit a játék, a VSK felzárkózott tizenötre is (56–41), de az aradiak jobban uralták a végjátékot még úgy is, hogy az utolsó percben Dan Moraru edző azokat a játékosait küldte a pályára, akik eddig alig kaptak szereplési lehetőséget. Pici Ardeleanu triplájára a végén még Crăciun válaszolt, így 72–57 lett a mérkőzés végeredménye.

A különbség nem számít a folytatásban, viszont az szerdai teljesítménnyel a szatmáriaknak nagyon kevés esélyük marad arra, hogy kiegyenlítsék az állást, és a jövőheti, harmadik meccsig halasszák a kvalifikáció kérdését. A hazai közönség buzdítására ezúttal is nagy szükség lesz.

„Még nincs veszve semmi, nyernünk kell vasárnap hazai pályán, ugyanis készen állunk arra, hogy a jövő héten megtegyünk még egy utat Aradig, hogy ott dőljön el a döntőbejutás kérdése. Tavaly is hasonló volt a helyzet: az első meccset elvesztettük, majd egyenlítettünk és Aradon vívtuk ki a kvalifikációt. Akkor viszont fájóbb volt az aradi vereség, mert mi vezettünk, és ők fordítottak. Szerdán az aradiak frissebbek voltak, hatékonyabban játszottak. A játékunkban nem volt gyorsaság, talán kissé fáradtak voltak a lányok. De két nyert mérkőzésig tart a párharc, még nem tettük le a fegyvert, harcolni fogunk a továbbjutásért – mondta a találkozó után Florin Mureşan, a VSK kosárlabda szakosztályának a vezetője. – Vasárnap fel kell gyorsítani a játékunkat, agresszívebbek kell legyünk, rá kell kényszeríteni az aradiakat arra, hogy hibázzanak és hogy faultoljanak. Ki kell használnunk azt, hogy sokkal »hosszabb« a kispadunk. Másként semmi esélyünk nincs arra, hogy győzzünk.”

Az elődöntő tehát vasárnap folytatódik Szatmárnémetiben, a VSK 18 órakor fogadja majd az ICIM-et az Ady Endre utcai sportteremben.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, rájátszás, elődöntő, 1. mérkőzés

Aradi ICIM – Szatmárnémeti VSK 72–57 (24:9, 14:17, 15:10, 19:21).

ICIM (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Mercea, Bartee (2, 5, 0), Wirthw (13 – 1x3 pontos; 7, 5), Risper (13, 6, 4), Brosovszky (9 – 2x3; 4, 1), Crăciu (2, 0, 0), La Plante (21, 2, 0), Moraru, Givens (12, 9, 7).

VSK (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Ardeleanu (4 – 1x3 pontos; 0, 0), Drye, Orosz (0, 0, 1), Szlimák (7, 5, 2), Ivan (2, 1, 0), Kovacsevics (0, 7, 0), Giurgiu (3 – 1x3; 3, 0), Whittington (11, 7, 1), Părău (17 – 2x3; 1, 4), Freeman (13 – 3x3; 6, 0).

CSM Târgovişte – Gyulafehérvári CSU 74–55 (25:14, 21:19, 13:13, 15:9).

A második mérkőzéseket vasárnap rendezik Szatmárnémetiben, illetve Gyulafehérváron.

Fotó: Dan Bâle/Archív