Szatmárnémeti

Határtalanul: Teremtsük újra! Testvériskolai pályázat a Kölcseyben

2024.03.16 - 15:03
A testvériskola, a szigetszentmiklósi Batthány Kázmér Gimnáziummal közösen tervezi erősíteni diákjaiban a természettudományok iránti érdeklődést a Kölcsey Ferenc Főgimnázium.

A Kölcsey Ferenc Főgimnáziumban újabb Erasmus + pályázat indul. „Testvériskolánkkal, a szigetszentmiklósi Batthány Kázmér Gimnáziummal együtt azt tűztük ki  célul, hogy  a természettudományok iránti érdeklődést erősítsük diákjainkban, a technológia, a műszaki tudományok és a matematika (STEM) illetve  a STEAM (természettudományok, technológia, műszaki tudományok, művészetek és matematika) területén alkalmazható új oktatási módszerek alkalmazásával.

hirek/2024/marcius/erasm.webp

A pályázat két pillére a környezeti rehabilitáció, és ezen keresztül modern pedagógiai módszerek megismertetése, elterjesztése. 
Ezeket az alábbi célok megvalósításával kívánjuk elérni: 
- az elpusztult szigetszentmiklósi úszóláp rehabilitációs folyamatának felgyorsítása (minimum 40 db 2x1 méteres úszólápsziget elkészítése); 
- szélesebb körben megismertetni és elterjeszteni az épített úszóláp-szigetes víztisztítás módszerét; 
- megismertetni az úszólápok szerepét, történeti jelentőségét a korábbi időszakokban a megélhetéstől a zenéig a régiónkban és azon is túl; 
- tájékoztató anyagokat készíteni a módszerről, az eredményekről, amely a legmodernebb technológiákat használva (3D tervezés, nyomtatás - 3D nyomtatott makettek, AR - Kiterjesztett valóság) alkalmazásával szélesebb közönséget is el tud érni; 
- XXI. századi pedagógiai módszerek alkalmazásával egy olyan projektalapú gamifikált értékelésű Erdei Iskola program (jógyakorlat) kifejlesztése, amely segíti a helyi természeti értékek védelme iránti motiváció és a felelős környezeti magatartás kialakítását. 
hirek/2024/marcius/erasm2.jpg

A projektben X-XI-es diákok vesznek részt, illetve bekapcsolódnak a pályázat egyes részeihez a BBTE szatmárnémeti tanítóképző főiskolájának tanárai és néhány hallgatója, valamint az Életfa Egyesület. 
Március 14-15-én került sor az első projektmegbeszélésre Szatmárnémetiben, ahol partnereinkkel egyeztettük a ránk váró feladatokról.
Bízunk benne, hogy hasznos és szép munka vár ránk, és a pályázatban részt vevő mintegy 40 diákra és 10 tanárra.” – tudatja  a főgimnázium közleménye.

Szilágyi Kinga

Határtalanul rovatunk a Culture Plus Egyesülettel partnerségben a Nemzeti Együttműködési Alap-NEA támogatásával valósult meg. 

hirek/2024/05-majus/nea-logo.png
banner/2024/bgah.png