Nagykároly

Határtalanul Magyarországon — tanulmányi kirándulás

2019.04.08 - 16:10

MIG-et irányítottak, és az Országházban is gyönyörködtek az elméletis diákok. A Határtalanul program keretében az iskola negyven diákja utazott Magyarországra tanulmányi kirándulásra.

Négynapos magyarországi tanulmányi kiránduláson vett részt április 1–4. között a Nagykárolyi Elméleti Líceum 40 diákja és 3 kísérőtanára (Lőrincz Szilveszter, Lőrincz Tünde és Ludescher-Donca Annamária), mégpedig a Határtalanul! program keretében, melyet a magyarországi Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő hirdetett meg Együttműködés gimnáziumok között címmel a Hazajáró IV. projekt keretében. Partnerintézmény az enyingi Batthyány Fülöp Gimnázium és Általános Iskola volt.

A pályázati programnak megfelelően az „elméletisek” utazása több magyarországi helyszínt érintett. Az első napon a Fejér megyei Velencei-tavat és a Bence-hegyi kilátót tekintették meg. Azt követően Pákozdra utaztak, a Katonai Emlékparkot látogatták meg. Ott megismerkedtek Magyarország 1848-tól napjainkig tartó hadtörténetével, és kipróbálhattak egy MIG–29-es repülő szimulátorát is. Ahogy mondani szokás: felemelő érzés volt!

Székesfehérvár felé haladva megálltak a világ legnagyobb huszárszobránál, Miska huszár szobra több mint 13 méter magas. A koronázó városban rövid sétát tettek a belvárosban található Országalmához és a történelmi központban. A szállás és étkezés az Enying-Kabókapusztai Lovastanyán volt.

Második nap az elméletis diákok és kísérőik a Balatonhoz kirándultak, majd Siófokon, a híres Víztornyot nézték meg. Ezután Tihanyi Apátság templomához utaztak. A nap lezárásaként pedig a veszprémi állatkertbe mentek, ahol a nemrégiben megnyílt Dinó-parkot is megnézték.

Harmadik nap látogatást tettek az enyingi Batthyány Fülöp Gimnázium és Általános Iskolába, ahol az igazgató bemutatta az oktatási intézmény mindennapjait. A délutánt szabadidős és sporttevékenységekkel töltötték a Kabókapusztai Lovastanyán. Utolsó nap Budapest volt a cél, ahol a Halászbástya és a budai vár után a Duna-parton sétáltak, gyönyörködve az Országház épületében, majd a Hősök terét és környékét látogatták meg.

A diákok élményekkel tele tértek haza késő este Nagykárolyba.